Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: bł. Czesław, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Karta N dla większej liczby rodzin

Wiadomości z Radomia

Karta N dla większej liczby rodzin

27 lipiec 2018 / Tekst

Zmieni się formuła radomskiej Karty N. Będą z niej mogły korzystać nie tylko rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym, ale także rodziny w ogóle z osobą niepełnosprawną.

Karta N dla większej liczby rodzin
fot. Radio Plus Radom

To efekt konsultacji nad kształtem uchwalonej pod koniec maja Karty dla Rodzin z Dzieckiem Niepełnosprawnym. - Jest potrzeba zmiany filozofii. To nie będzie już Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym, ale Karta Rodziny z Osobą Niepełnosprawną. Nie będzie jakiegokolwiek ograniczenia wiekowego, niemniej jednak będziemy chcieli tę kartę skierować tylko i wyłącznie do tych osób niepełnosprawnych, które są zależne od drugiej osoby, czyli codziennie faktycznie potrzebują wsparcia drugiej osoby - powiedział wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik.

Nowa regulacje zostaną zaproponowane radnym podczas najbliższej sierpniowej sesji rady miejskiej. A sama karta mogłaby wejść w życie już od 1 września - dodał Jerzy Zawodnik.

Wśród ulg dla beneficjentów karty jest m.in. bezpłatna komunikacja miejska, 80-procentowa zniżka na korzystanie z basenów miejskich, zniżki do teatru, Radomskiej Orkiestry Kameralnej.

- Rozwój karty idzie w oczekiwanym przez wszystkie osoby niepełnosprawne i ich rodziny kierunku. To, co udało się wypracować podczas konsultacji, spotkań ze stroną Urzędu Miejskiego, z panią dyrektor Skoczek i panem prezydentem Zawodnikiem jest bardzo satysfakcjonujące. Mamy również nadzieję, że także przedsiębiorcy, choćby z zakresu medycyny czy farmakologii, wspomogą funkcjonowanie karty - to komentarz Anety Stańczyk, jednej z pomysłodawczyń radomskiej Karty N, z inicjatywy "Chcemy całego życia".

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4