Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /RADOM/Kierunek lekarski w Radomiu lada dzień

Wiadomości z Radomia

Kierunek lekarski w Radomiu lada dzień

16 listopad 2016 / Tekst

W najbliższym czasie minister zdrowia Konstanty Radziwiłł ma ogłosić uruchomienie kierunku lekarskiego na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu.

Po dwóch latach oczekiwania radomska uczelnia doczeka się wreszcie pozytywnej decyzji i przydzielenia tzw. limitów na kształcenie. W połowie roku UTH otrzymało pozytywną opinię Państwowej Komisji Akredytacyjnej na uruchomienie nowego kierunku. Uczelnia dysponuje bazą techniczną, podpisane są umowy z placówkami medycznymi (szpitalami w Radomiu), w których studenci medycyny mogliby odbywać praktykę i staże zawodowe. Rektor UTH, Zbigniew Łukasik

O zbliżającym się terminie uruchomienia kierunku medycznego w Radomiu poinformował w Radiu Plus Radom Marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Nie ujawnił jednak terminu, w którym nastąpi otwarcie kierunku. Nie wiadomo także, czy rekrutacja będzie mogła obywać się już od zimowego semestru. Marek Suski, poseł PiS tłumaczy, że przedłużający się termin uruchomienia kierunku medycznego to efekt braku działań poprzedniego rządu:

Radomska uczenia z wnioskiem o uruchomienie kierunku medycznego wystąpiła do ministra nauki i szkolnictwa wyższego w październiku 2014 roku. Obecnie działa Wydział Nauk o Zdrowiu i Kultury Fizycznej. Studenci obywają praktykę zawodową w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym w zakresie fizjoterapii i pielęgniarstwa. Placówka zapewnia, że jest gotowa na współpracę z UTH, gdy uruchomiony zostanie także kierunek lekarski.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4