Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /RADOM/Zmarł pobity kibic

Wiadomości z Radomia

Zmarł pobity kibic

22 listopad 2017 / Tekst

Funkcjonariusze z KWP w Radomiu przy wsparciu policjantów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego w Lublinie zatrzymali dziewięć osób mających związek ze śmiertelnym pobiciem kibica w maju zeszłego roku. To już kolejne zatrzymania dotyczące tej sprawy.

Zmarł pobity kibic
foto; KWP Radom

W maju 2016 roku w Modrzejowicach, kibice ze Stalowej Woli zostali zaatakowani przez ok. 150 kibiców z Lublina. Pomiędzy pseudokibicami doszło do bójki w wyniku której jeden z jej uczestników (33 lat) doznał ciężkich obrażeń ciała, a później zmarł w szpitalu. Pierwotnie do sprawy zatrzymano prawie 40 osób, a czterech mężczyzn w wieku 23-26 lat usłyszało prokuratorskie zarzuty udziału w bójce, której następstwem była śmierć człowieka. Cała czwórka została tymczasowo aresztowana.

Cały czas, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Radomiu, prowadzone są czynności w tej sprawie, które swoim zasięgiem obejmują województwa lubelskie i podkarpackie. Między innymi sprawdzano i pobierano materiał porównawczy do badań genetycznych DNA zabezpieczonych śladów. Przesłuchano do tej pory ok. 300 świadków.

W ostatnich dniach policjanci z Wydziałów Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledzczego KWP zs. w Radomiu przy wsparciu policjantów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego w Lublinie zatrzymali dziewięć osób mających związek ze sprawą. Wobec wszystkich zatrzymanych zastosowano dozory policyjne, zakazy opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowe. Sprawa nadal jest w toku. Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia. Mundurowi nie wykluczają dalszych zatrzymań w sprawie.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4