Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 26 czerwca - św. Josemaría Escrivá de Balaguer, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Kolejny dar grójeckich osadzonych

Wiadomości z Radomia

Kolejny dar grójeckich osadzonych

12 maj 2016 / Tekst
Osadzeni w Areszcie Śledczym po raz kolejny odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych. Tym razem więźniowie przywieźli ze sobą letnie ubrania. Jednak na gości również czekała niespodzianka.
Kolejny dar grójeckich osadzonych
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Osadzeni w Areszcie Śledczym w Grójcu swoją pomocą otaczają tych, którzy jej potrzebują. Z mieszkańcami domu przy ul. Rodziny Ziętalów spotkali się już kolejny raz. Jako goście nigdy nie przyjeżdżają z pustymi rękami - zawsze mają ze sobą prezenty pochodzące z organizowanych przez siebie zbiórek. Tym razem postanowili zaopatrzyć podopiecznych DPS - u w letnią odzież, wyjaśnia Janusz Rogala - kierownik penitencjarny Aresztu Śledczego w Grójcu:

Taki dar cieszy Grażynę Jakubczyk - dyrektor Domu Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych przy ul. Rodziny Ziętalów w Radomiu. Jak mówi, przyjaźń z osadzonymi to przyjaźń nie tylko na chwilę, ale na dłużej. To cieszy, bo w domu, w którym mieszka 75 osób potrzeby są duże. Prezent jest trafiony tym bardziej, że mieszkańcy niedługo wezmą udział w turnusie rehabilitacyjnym:

Jednak tego dnia najważniejsi byli mieszkańcy radomskiego DPS - u. Dla nich ważne są nie tylko prezenty, ale również spotkanie z przyjaciółmi. Z okazji wizyty podopieczni Domu Pomocy Społecznej przygotowali występ artystyczny. Częstowali również domowym ciastem. Jak sami mówią, to był miły dzień i miły gest:

 Osadzeni usłyszeli podziękowania złożone w imieniu wszystkich pensjonariuszy, przez panią Barbarę. Jednak więźniowie nie czują się bohaterami - niesienie pomocy osobom potrzebującym jest dla nich oczywiste:

Osadzeni w Grójcu odwiedzali już DPS przy ul. Rodziny Ziętalów. W gry planszowe zaopatrzyli również Oddział Dziecięcy Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4