Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Pochmurno

8°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 96%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 23 Paź 2017

    Chwilowe opady deszczu 8°C 5°C

  • 24 Paź 2017

    Pochmurno 7°C 3°C

Radio Plus Radom /RADOM/Konrad Frysztak musi odejść!

Wiadomości z Radomia

Konrad Frysztak musi odejść!

20 marzec 2017 / Tekst
Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Takie żądanie wysuwają w stosunku do Prezydenta Radomia - Radosława Witkowskiego parlamentarzyści ziemi radomskiej. - Mamy do czynienia z katastrofą. Wszystkie wnioski dotyczące dróg są niezłożone lub niekompletne. Żądamy od Pana Prezydenta żeby odwołał nieudolnego zastępcę. - powiedział podczas konferencji prasowej poseł Marek Suski.

Parlamentarzyści podczas zwołanej w poniedziałek, 20 marca konferencji prasowej poruszyli temat inwestycji drogowych w Radomiu. Parlamentarzyści zajęli się sprawą alei Wojska Polskiego, zachodniej obwodnicy Radomia oraz ul. Wolanowskiej.

Zdaniem posła Marka Suskiego, pieniądze, które udało się pozyskać politykom PiS-u na budowę alei zostały utracone: - 60 mln. zł przepadło - mówił poseł Suski podczas spotkania z dziennikarzami:

 

Posłów dziwi również fakt niepodjęcia przez władze miasta subwencji zwłaszcza, że zdaniem posła Andrzeja Kosztowniaka, ocena dotycząca wniosku na budowę alei Wojska Polskiego byłaby jednoznacznie pozytywna. Były prezydent Radomia zauważa również, że władze Radomia odrzucają pomoc, jaką parlamentarzyści zadeklarowali poprzez podpisany przez Jarosława Kaczyńskiego Traktat dla Radomia:

  

Nieudolność radomskich władz posłowie podkreślili także w przypadku zachodniej obwodnicy Radomia. W przypadku tej drogi, a także budowy ulicy Wolanowskiej złożona dokumentacja nie była kompletna. Przez to Radom nie otrzyma dofinansowania na remonty tych dróg. Szef radomskiego Prawa i Sprawiedliwości - radny Marek Szary - zarzuca władzom miasta wpisanie jako swoich priorytetów inwestycji drogowych, o których kosztach i realizacji nie miały pojęcia: - W ten sposób ani trasa N-S, ani ul. Wolanowska nie są przygotowane do remontów - podkreślał radny:

   

Winą za nieudolne działania dotyczące sieci dróg w Radomiu podczas konferencji obarczeni zostali Prezydent Radomia - Radosław Witkowski oraz odpowiedzialny za inwestycje drogowe w mieście wiceprezydent Konrad Frysztak. - Oczekiwaliśmy od kilku miesięcy, że prezydent troszeczkę "wstrząśnie" swoim współpracownikiem. Teraz pozostaje nam nie apelować, a żądać od prezydenta decyzji. - powiedział poseł Andrzej Kosztowniak:

   

Sprawę komentuje Prezydent Radomia Radosław Witkowski: - Poraz kolejny mam wrażenie, że parlamentarzyści próbują bić się w szerokie piersi prezydenta Frysztaka za swoje grzechy i zaniechania:

   

Do żądań parlamentarzystów odniósł się również wiceprezydent Konrad Frysztak: - Przywilejem polityków jest to, żeby składać absurdalne wnioski, a moim obowiązkiem jest realizowanie rzeczy ważnych dla radomian. Prawda jest taka, że poprzedni mówił o tym osiem lat, a tak naprawdę nic nie zrobił:

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

„Tora Tora Tora”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 4 12
Indykpol AZS Olsztyn 4 11
Cuprum Lubin 5 11
GKS Katowice 5 9
Espadon Szczecin 5 9
ONICO Warszawa 5 8
Trefl Gdańsk 4 7
Jastrzębski Węgiel 4 7
Cerrad Czarni Radom 5 7
Łuczniczka Bydgoszcz 5 7
Asseco Resovia Rzeszów 4 6
MKS Będzin 5 5
PGE Skra Bełchatów 3 4
Dafi Społem Kielce 5 2
BBTS Bielsko-Biała 4 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA