Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 23 sierpnia - św. Róża z Limy, dziewica
Radio Plus Radom /RADOM/Konrad Frysztak musi odejść!

Wiadomości z Radomia

Konrad Frysztak musi odejść!

20 marzec 2017 / Tekst

Takie żądanie wysuwają w stosunku do Prezydenta Radomia - Radosława Witkowskiego parlamentarzyści ziemi radomskiej. - Mamy do czynienia z katastrofą. Wszystkie wnioski dotyczące dróg są niezłożone lub niekompletne. Żądamy od Pana Prezydenta żeby odwołał nieudolnego zastępcę. - powiedział podczas konferencji prasowej poseł Marek Suski.

Konrad Frysztak musi odejść!
Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Parlamentarzyści podczas zwołanej w poniedziałek, 20 marca konferencji prasowej poruszyli temat inwestycji drogowych w Radomiu. Parlamentarzyści zajęli się sprawą alei Wojska Polskiego, zachodniej obwodnicy Radomia oraz ul. Wolanowskiej.

Zdaniem posła Marka Suskiego, pieniądze, które udało się pozyskać politykom PiS-u na budowę alei zostały utracone: - 60 mln. zł przepadło - mówił poseł Suski podczas spotkania z dziennikarzami:

 

Posłów dziwi również fakt niepodjęcia przez władze miasta subwencji zwłaszcza, że zdaniem posła Andrzeja Kosztowniaka, ocena dotycząca wniosku na budowę alei Wojska Polskiego byłaby jednoznacznie pozytywna. Były prezydent Radomia zauważa również, że władze Radomia odrzucają pomoc, jaką parlamentarzyści zadeklarowali poprzez podpisany przez Jarosława Kaczyńskiego Traktat dla Radomia:

  

Nieudolność radomskich władz posłowie podkreślili także w przypadku zachodniej obwodnicy Radomia. W przypadku tej drogi, a także budowy ulicy Wolanowskiej złożona dokumentacja nie była kompletna. Przez to Radom nie otrzyma dofinansowania na remonty tych dróg. Szef radomskiego Prawa i Sprawiedliwości - radny Marek Szary - zarzuca władzom miasta wpisanie jako swoich priorytetów inwestycji drogowych, o których kosztach i realizacji nie miały pojęcia: - W ten sposób ani trasa N-S, ani ul. Wolanowska nie są przygotowane do remontów - podkreślał radny:

   

Winą za nieudolne działania dotyczące sieci dróg w Radomiu podczas konferencji obarczeni zostali Prezydent Radomia - Radosław Witkowski oraz odpowiedzialny za inwestycje drogowe w mieście wiceprezydent Konrad Frysztak. - Oczekiwaliśmy od kilku miesięcy, że prezydent troszeczkę "wstrząśnie" swoim współpracownikiem. Teraz pozostaje nam nie apelować, a żądać od prezydenta decyzji. - powiedział poseł Andrzej Kosztowniak:

   

Sprawę komentuje Prezydent Radomia Radosław Witkowski: - Poraz kolejny mam wrażenie, że parlamentarzyści próbują bić się w szerokie piersi prezydenta Frysztaka za swoje grzechy i zaniechania:

   

Do żądań parlamentarzystów odniósł się również wiceprezydent Konrad Frysztak: - Przywilejem polityków jest to, żeby składać absurdalne wnioski, a moim obowiązkiem jest realizowanie rzeczy ważnych dla radomian. Prawda jest taka, że poprzedni mówił o tym osiem lat, a tak naprawdę nic nie zrobił:

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4