Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 17 lutego - Siedmiu Świętych Założycieli Zakonu Serwitów Najświętszej Maryi Panny
Pochmurno

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  Śnieg 0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  Bardzo pochmurno 0°C -5°C

Radio Plus Radom /RADOM/Konwencja drużyny prezydenta

Wiadomości z Radomia

Konwencja drużyny prezydenta

11 październik 2018 / Tekst

W Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu odbyła się dziś konwencja Komitetu Wyborczego Wyborców Radosława Witkowskiego "Koalicja na Rzecz Zmian".

Konwencja drużyny prezydenta
fot. Radio Plus Radom

Prezydent Radomia podsumował kadencję. - 150 ulic ma asfalt. Bezrobocie spadło z 20 do 12%. Budujemy pierwszy odcinek trasy N-S. Budujemy najnowocześniejszą w woj. mazowieckim halę widowiskowo-sportową, a na wiosnę przy ul. Struga otworzymy nowy stadion. Wybudowaliśmy nowy żłobek. Wybudowaliśmy nowe przedszkole. Przywróciliśmy dumę z Radomskiego Czerwca. Zaopiekowaliśmy się seniorami. Wprowadziliśmy kartę rodzin z niepełnosprawnością. Radom jest miastem coraz bardziej otwartym i przyjaznym dla wszystkich - wyliczał Radosław Witkowski.

Przypomniał także filary programu wyborczego. - Stworzymy dzielnicę przemysłową, na 40 ha powstaną nowoczesne i lepiej płatne miejsca pracy. Wybudujemy Strefę Wygodnego Ruchu. To dalsze odcinki trasy N-S. Będziemy utwardzać drogi w ramach Radomskiego Programu Drogowego, ale szczególny nacisk położymy na remonty chodników i budowę spójnej sieci rowerowej. Mamy na to unijne pieniądze - 56 mln zł. Zbudujemy Radomskie Centrum Kultury. Chcemy mieć najlepszą w Polsce orkiestrę kameralną. Chcemy pomóc Miejskiej Bibliotece Publicznej, ale chcemy też, aby w Radomiu odbywał się Polski Festiwal Wolności. Mówiąc o kulturze nie możemy zapomnieć też o budowie amfiteatru. Radom będzie przyjazny dla wszystkich. Będzie przyjazny dla młodych, którzy będą jeździć darmową komunikacją publiczną. W Radomskim Centrum Sportu będziemy organizować wielkie wydarzenia sportowe, artystyczne i kulturalne. Radom będzie tętnił życiem. Radom będzie wygodny dla młodych, bo wybudujemy tanie mieszkania na wynajem, stworzymy dwa razy więcej miejsc w przedszkolach i wybudujemy  10 nowoczesnych bezpiecznych placów zabaw. Wreszcie Radom będzie przyjazny dla seniorów, którzy są dla mnie szczególnie ważni. Chcemy, aby radomscy seniorzy byli zdrowi, bezpieczni i aktywni. Moim i naszym marzeniem jest stworzenie od podstaw poradni geriatrycznej przy Radomskim Szpitalu Specjalistycznym - obiecywał prezydent Witkowski.

Zaprezentowali się liderzy listy nr 15 w poszczególnych okręgach. Swoje poparcie dla prezydenta potwierdzili koalicjanci: Katarzyna Kalinowska z Nowoczesnej i Marcin Dąbrowski z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. O powodach startu w wyborach samorządowych mówił społecznik, były marszałek Sejmu Dzieci i Młodzieży Mateusz Wojcieszak. Podobnie jak na pierwszej konwencji programowej kampanię Radosława Witkowskiego i jego ekipy wsparła była premier Ewa Kopacz.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  0°C -5°C

ARTYSTA TYGODNIA

„Och, życie kocham cię nad życie”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 16 47
ONICO Warszawa 17 38
Jastrzębski Węgiel 17 37
Cerrad Czarni Radom 18 35
Aluron Virtu Warta Zawiercie 18 30
PGE Skra Bełchatów 17 24
GKS Katowice 18 24
Indykpol AZS Olsztyn 18 22
Trefl Gdańsk 15 20
Asseco Resovia Rzeszów 17 20
Cuprum Lubin 17 17
Chemik Bydgoszcz 18 16
MKS Będzin 18 6
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4