Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 23 sierpnia - św. Róża z Limy, dziewica
Radio Plus Radom /RADOM/Konwencja drużyny prezydenta

Wiadomości z Radomia

Konwencja drużyny prezydenta

11 październik 2018 / Tekst

W Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu odbyła się dziś konwencja Komitetu Wyborczego Wyborców Radosława Witkowskiego "Koalicja na Rzecz Zmian".

Konwencja drużyny prezydenta
fot. Radio Plus Radom

Prezydent Radomia podsumował kadencję. - 150 ulic ma asfalt. Bezrobocie spadło z 20 do 12%. Budujemy pierwszy odcinek trasy N-S. Budujemy najnowocześniejszą w woj. mazowieckim halę widowiskowo-sportową, a na wiosnę przy ul. Struga otworzymy nowy stadion. Wybudowaliśmy nowy żłobek. Wybudowaliśmy nowe przedszkole. Przywróciliśmy dumę z Radomskiego Czerwca. Zaopiekowaliśmy się seniorami. Wprowadziliśmy kartę rodzin z niepełnosprawnością. Radom jest miastem coraz bardziej otwartym i przyjaznym dla wszystkich - wyliczał Radosław Witkowski.

Przypomniał także filary programu wyborczego. - Stworzymy dzielnicę przemysłową, na 40 ha powstaną nowoczesne i lepiej płatne miejsca pracy. Wybudujemy Strefę Wygodnego Ruchu. To dalsze odcinki trasy N-S. Będziemy utwardzać drogi w ramach Radomskiego Programu Drogowego, ale szczególny nacisk położymy na remonty chodników i budowę spójnej sieci rowerowej. Mamy na to unijne pieniądze - 56 mln zł. Zbudujemy Radomskie Centrum Kultury. Chcemy mieć najlepszą w Polsce orkiestrę kameralną. Chcemy pomóc Miejskiej Bibliotece Publicznej, ale chcemy też, aby w Radomiu odbywał się Polski Festiwal Wolności. Mówiąc o kulturze nie możemy zapomnieć też o budowie amfiteatru. Radom będzie przyjazny dla wszystkich. Będzie przyjazny dla młodych, którzy będą jeździć darmową komunikacją publiczną. W Radomskim Centrum Sportu będziemy organizować wielkie wydarzenia sportowe, artystyczne i kulturalne. Radom będzie tętnił życiem. Radom będzie wygodny dla młodych, bo wybudujemy tanie mieszkania na wynajem, stworzymy dwa razy więcej miejsc w przedszkolach i wybudujemy  10 nowoczesnych bezpiecznych placów zabaw. Wreszcie Radom będzie przyjazny dla seniorów, którzy są dla mnie szczególnie ważni. Chcemy, aby radomscy seniorzy byli zdrowi, bezpieczni i aktywni. Moim i naszym marzeniem jest stworzenie od podstaw poradni geriatrycznej przy Radomskim Szpitalu Specjalistycznym - obiecywał prezydent Witkowski.

Zaprezentowali się liderzy listy nr 15 w poszczególnych okręgach. Swoje poparcie dla prezydenta potwierdzili koalicjanci: Katarzyna Kalinowska z Nowoczesnej i Marcin Dąbrowski z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. O powodach startu w wyborach samorządowych mówił społecznik, były marszałek Sejmu Dzieci i Młodzieży Mateusz Wojcieszak. Podobnie jak na pierwszej konwencji programowej kampanię Radosława Witkowskiego i jego ekipy wsparła była premier Ewa Kopacz.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4