Na antenie: Sedno sprawy
Jacek Prusinowski
Patron dnia: 11 grudnia - św. Damazy I, papież
Pochmurno

1°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 89%

Wiatr: 17.70 km/h

 • 11 Gru 2018

  Bardzo pochmurno 2°C -1°C

 • 12 Gru 2018

  Bardzo pochmurno 0°C -2°C

Radio Plus Radom /RADOM/Konwencja drużyny prezydenta

Wiadomości z Radomia

Konwencja drużyny prezydenta

11 październik 2018 / Tekst

W Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu odbyła się dziś konwencja Komitetu Wyborczego Wyborców Radosława Witkowskiego "Koalicja na Rzecz Zmian".

Konwencja drużyny prezydenta
fot. Radio Plus Radom

Prezydent Radomia podsumował kadencję. - 150 ulic ma asfalt. Bezrobocie spadło z 20 do 12%. Budujemy pierwszy odcinek trasy N-S. Budujemy najnowocześniejszą w woj. mazowieckim halę widowiskowo-sportową, a na wiosnę przy ul. Struga otworzymy nowy stadion. Wybudowaliśmy nowy żłobek. Wybudowaliśmy nowe przedszkole. Przywróciliśmy dumę z Radomskiego Czerwca. Zaopiekowaliśmy się seniorami. Wprowadziliśmy kartę rodzin z niepełnosprawnością. Radom jest miastem coraz bardziej otwartym i przyjaznym dla wszystkich - wyliczał Radosław Witkowski.

Przypomniał także filary programu wyborczego. - Stworzymy dzielnicę przemysłową, na 40 ha powstaną nowoczesne i lepiej płatne miejsca pracy. Wybudujemy Strefę Wygodnego Ruchu. To dalsze odcinki trasy N-S. Będziemy utwardzać drogi w ramach Radomskiego Programu Drogowego, ale szczególny nacisk położymy na remonty chodników i budowę spójnej sieci rowerowej. Mamy na to unijne pieniądze - 56 mln zł. Zbudujemy Radomskie Centrum Kultury. Chcemy mieć najlepszą w Polsce orkiestrę kameralną. Chcemy pomóc Miejskiej Bibliotece Publicznej, ale chcemy też, aby w Radomiu odbywał się Polski Festiwal Wolności. Mówiąc o kulturze nie możemy zapomnieć też o budowie amfiteatru. Radom będzie przyjazny dla wszystkich. Będzie przyjazny dla młodych, którzy będą jeździć darmową komunikacją publiczną. W Radomskim Centrum Sportu będziemy organizować wielkie wydarzenia sportowe, artystyczne i kulturalne. Radom będzie tętnił życiem. Radom będzie wygodny dla młodych, bo wybudujemy tanie mieszkania na wynajem, stworzymy dwa razy więcej miejsc w przedszkolach i wybudujemy  10 nowoczesnych bezpiecznych placów zabaw. Wreszcie Radom będzie przyjazny dla seniorów, którzy są dla mnie szczególnie ważni. Chcemy, aby radomscy seniorzy byli zdrowi, bezpieczni i aktywni. Moim i naszym marzeniem jest stworzenie od podstaw poradni geriatrycznej przy Radomskim Szpitalu Specjalistycznym - obiecywał prezydent Witkowski.

Zaprezentowali się liderzy listy nr 15 w poszczególnych okręgach. Swoje poparcie dla prezydenta potwierdzili koalicjanci: Katarzyna Kalinowska z Nowoczesnej i Marcin Dąbrowski z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. O powodach startu w wyborach samorządowych mówił społecznik, były marszałek Sejmu Dzieci i Młodzieży Mateusz Wojcieszak. Podobnie jak na pierwszej konwencji programowej kampanię Radosława Witkowskiego i jego ekipy wsparła była premier Ewa Kopacz.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

1°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 89%

Wiatr: 17.70 km/h

 • 11 Gru 2018

  2°C -1°C

 • 12 Gru 2018

  0°C -2°C

ARTYSTA TYGODNIA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 8 23
Cerrad Czarni Radom 9 21
Aluron Virtu Warta Zawiercie 9 17
Jastrzębski Węgiel 8 16
Stocznia Szczecin 8 15
ONICO Warszawa 8 15
PGE Skra Bełchatów 9 15
Indykpol AZS Olsztyn 9 12
Trefl Gdańsk 8 11
GKS Katowice 8 10
Chemik Bydgoszcz 8 8
Cuprum Lubin 10 6
Asseco Resovia Rzeszów 9 5
MKS Będzin 9 5

POLECAMY

230x190 4

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA