Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Teresa od Jezusa, doktor Kościoła
Częściowe zachmurzenie

20°C

Radom

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 33%

Wiatr: 11.27 km/h

 • 15 Paź 2018

  Częściowe zachmurzenie 20°C 6°C

 • 16 Paź 2018

  Częściowe zachmurzenie 18°C 7°C

Radio Plus Radom /RADOM/Konwencja drużyny prezydenta

Wiadomości z Radomia

Konwencja drużyny prezydenta

11 październik 2018 / Tekst

W Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu odbyła się dziś konwencja Komitetu Wyborczego Wyborców Radosława Witkowskiego "Koalicja na Rzecz Zmian".

Konwencja drużyny prezydenta
fot. Radio Plus Radom

Prezydent Radomia podsumował kadencję. - 150 ulic ma asfalt. Bezrobocie spadło z 20 do 12%. Budujemy pierwszy odcinek trasy N-S. Budujemy najnowocześniejszą w woj. mazowieckim halę widowiskowo-sportową, a na wiosnę przy ul. Struga otworzymy nowy stadion. Wybudowaliśmy nowy żłobek. Wybudowaliśmy nowe przedszkole. Przywróciliśmy dumę z Radomskiego Czerwca. Zaopiekowaliśmy się seniorami. Wprowadziliśmy kartę rodzin z niepełnosprawnością. Radom jest miastem coraz bardziej otwartym i przyjaznym dla wszystkich - wyliczał Radosław Witkowski.

Przypomniał także filary programu wyborczego. - Stworzymy dzielnicę przemysłową, na 40 ha powstaną nowoczesne i lepiej płatne miejsca pracy. Wybudujemy Strefę Wygodnego Ruchu. To dalsze odcinki trasy N-S. Będziemy utwardzać drogi w ramach Radomskiego Programu Drogowego, ale szczególny nacisk położymy na remonty chodników i budowę spójnej sieci rowerowej. Mamy na to unijne pieniądze - 56 mln zł. Zbudujemy Radomskie Centrum Kultury. Chcemy mieć najlepszą w Polsce orkiestrę kameralną. Chcemy pomóc Miejskiej Bibliotece Publicznej, ale chcemy też, aby w Radomiu odbywał się Polski Festiwal Wolności. Mówiąc o kulturze nie możemy zapomnieć też o budowie amfiteatru. Radom będzie przyjazny dla wszystkich. Będzie przyjazny dla młodych, którzy będą jeździć darmową komunikacją publiczną. W Radomskim Centrum Sportu będziemy organizować wielkie wydarzenia sportowe, artystyczne i kulturalne. Radom będzie tętnił życiem. Radom będzie wygodny dla młodych, bo wybudujemy tanie mieszkania na wynajem, stworzymy dwa razy więcej miejsc w przedszkolach i wybudujemy  10 nowoczesnych bezpiecznych placów zabaw. Wreszcie Radom będzie przyjazny dla seniorów, którzy są dla mnie szczególnie ważni. Chcemy, aby radomscy seniorzy byli zdrowi, bezpieczni i aktywni. Moim i naszym marzeniem jest stworzenie od podstaw poradni geriatrycznej przy Radomskim Szpitalu Specjalistycznym - obiecywał prezydent Witkowski.

Zaprezentowali się liderzy listy nr 15 w poszczególnych okręgach. Swoje poparcie dla prezydenta potwierdzili koalicjanci: Katarzyna Kalinowska z Nowoczesnej i Marcin Dąbrowski z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. O powodach startu w wyborach samorządowych mówił społecznik, były marszałek Sejmu Dzieci i Młodzieży Mateusz Wojcieszak. Podobnie jak na pierwszej konwencji programowej kampanię Radosława Witkowskiego i jego ekipy wsparła była premier Ewa Kopacz.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

20°C

Radom

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 33%

Wiatr: 11.27 km/h

 • 15 Paź 2018

  20°C 6°C

 • 16 Paź 2018

  18°C 7°C

ARTYSTA TYGODNIA

"Follow Me"

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 75
PGE Skra Bełchatów 30 72
Trefl Gdańsk 30 65
Asseco Resovia Rzeszów 30 57
Indykpol AZS Olsztyn 30 57
Jastrzębski Węgiel 30 57
ONICO Warszawa 30 57
Cuprum Lubin 30 45
Cerrad Czarni Radom 30 43
Aluron Virtu Warta Zawiercie 30 39
GKS Katowice 30 36
Stocznia Szczecin 30 34
MKS Będzin 30 29
Łuczniczka Bydgoszcz 30 21
BBTS Bielsko-Biała 30 19
Dafi Społem Kielce 30 15

POLECAMY

230x190 4