Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Magda Gliszczyńska, Wojtek Sałek
Patron dnia: 25 czerwca - bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Radio Plus Radom /RADOM/Konwencja PiS w Radomiu (relacja audio)

Wiadomości z Radomia

Konwencja PiS w Radomiu (relacja audio)

22 maj 2019 / Tekst

- Musimy wszystkich przekonać, żeby poszli na te wybory - mówią politycy Prawa i Sprawiedliwości. W Auli Głównej UTH przy ulicy Chrobrego w Radomiu odbyła się Konwencja regionalna partii. Kandydaci i członkowie przekonywali do udziału w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Konwencja PiS w Radomiu (relacja audio)
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom

Na regionalnej konwencji PiS w Radomiu, mimo zapowiedzi, nie wzięli udziału prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki. Nieobecność rekompensowali m.in. wicemarszałek Senatu Maria Koc, minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski, szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, wojewoda mazowiecki Zdziasław Sipiera, a także posłowie i kandydaci PiS do PE z okręgu mazowieckiego.

- Przed nami wybory do Parlamentu Europejskiego. To wybory, które w historii Polski są najważniejsze. Tylko duża frekwencja da nam siłę - mówił otwierając konwencję PiS minister Marek Suski:

- Tylko duża frekwencja da nam siłę. Żebyśmy mogli powiedzieć, że miliony Polaków popierają to, żebyśmy byli silnym i suwerennym państwem – mówi polityk PiS dodając, że Polacy mają przed sobą wielki wybór, a "ten wybór to silna Polska w silnej Europie". - Polska jest sercem Europy, a Mazowsze jest sercem Polski, dlatego głosujmy na tę naszą matkę - Polkę, bo głosowanie będzie w Dniu Matki, 26 maja. Zróbmy więc ten prezent naszej matce ojczyźnie i głosujmy na tych, którzy kochają Polskę, którzy nigdy Polski nie zdradzą i potrafią walczyć o nasze interesy nawet z wieloma przeciwnościami – dodał.

- Radomskie, ta część mazowieckiego, to najważniejszy z regionów sadowniczych i warzywniczych w Polsce - podkreślał minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski:

- Co się stało z tymi ludźmi, że interesy wsi przehandlowali za jakieś korzyści? Co się stało teraz, że PSL wspiera całkiem obce na wsi wzory obyczajowe, moralne, których wieś nigdy nie akceptowała?  Mamy w Unii ważną rolę do odegrania - reprezentowania polskiej racji stanu. My nie jesteśmy przeciwnikami Unii Europejskiej, ale chcemy wspólnoty europejskiej szanującej wszystkich obywateli, nie dzielących ich na lepszych i gorszych, obywateli, którzy szanują tradycję, doświadczenie, wielowiekowe nasze uwarunkowania historyczne, kulturowe, religijne, a nie próbuje narzucić jakieś wzorce, których my nie akceptujemy, szczególnie ze sztandarów LGBT – mówi minister rolnictwa.

 - Ważą się losy Polski, musimy wygrać te wybory - przekonywała wicemarszałek Senatu Maria Koc:

- Jak ważne są to wybory, niech świadczy choćby fakt, że przynajmniej 70 % praw ustalanych na forum PE musi potem trafić na polski Sejm i Senat. Polscy parlamentarzyści muszą wprowadzać do unijnego prawodawstwa dyrektywy narzucane przez obce państwa. - A więc dobrze byłoby żebyśmy posłali tam ludzi, którzy dobrze będą ich pilnować - mówi europoseł Zbigniew Kuźmiuk:

Zbigniew Kuźmiuk zwrócił uwagę, że mamy do czynienia z „trójskokiem wyborczym” - teraz do Parlamentu Europejskiego, na jesieni do parlamentu krajowego, a w 2020 roku wybory prezydenckie. – Pierwszy skok chcielibyśmy wygrać, bo jeśli go wygramy, to łatwiej będzie wygrać ten drugi, na jesieni, a później ten trzeci. Myślę, że wszyscy, którzy chcą kontynuacji dobrej zmiany nam w tym pomogą – dodaje europoseł.

- Pozostało dwa dni do wyborów. Musimy wykorzystać ten czas optymalnie - mówi poseł Anna Kwiecień. - My chcemy, żeby nigdy nie powtórzyła się sytuacja, że z Polski wyjeżdża 2 mln obywateli. Pragniemy, aby Polska na tyle się bogaciła, aby Polacy powrócili do swojej ojczyzny, aby tutaj pracowali. Kochamy Polskę, dbamy o nasz kraj i to jest nasz cel, aby Polska była na tyle atrakcyjna, aby Polacy tu wrócili. Chcemy też, żeby Radom rozwijał się tak samo, jak Warszawa, dlatego też zawalczyliśmy, jako biało-czerwona rodzina o to, aby powstało tu lotnisko - dodaje poseł.

 Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów. W całej Unii wybory odbędą się w dniach 23-26 maja. Europejczycy wybiorą w sumie 705 europosłów.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4