Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 19 czerwca - święci męczennicy Gerwazy i Protazy
Radio Plus Radom /RADOM/Krok za krokiem do wolności

Wiadomości z Radomia

Krok za krokiem do wolności

26 maj 2019 / Tekst

Program 12 kroków jest skutecznie stosowany w wychodzeniu z uzależnień już od ok. 80 lat. O jego założeniach, przebiegu i owocach mówił w sobotę w Radomiu instruktor terapii uzależnień, dziennikarz, autor programu "Ocaleni" Rafał Porzeziński.

Krok za krokiem do wolności
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom

- Myślę, że już nawet miliony ludzi posmakowały dobrodziejstw tego programu nie tylko w wychodzeniu z uzależnień, co było podstawowym celem. Ten program dziś jest nie tylko pomocą, by przestać pić, ćpać, graćm uprawiać kompulsywnie seks, ale także jest po to, byśmy zaczęli stawać się sobą, a nawet więcej - żebyśmy stali się najlepszą wersją siebie. W tym programie odnajdujemy właściwie wszystkie sfery ludzkiego życia - te, które często zaniedbujemy i to jest metoda jak je odbudować. Najważniejszy jest sens i cel tego programu, zapisany w kroku 11, w którym mowa jest, że poprzez modlitwę i medytację szukam coraz większej więzi z Bogiem, ale nie po to, by się nią rozkoszować, ale wypełniać Jego wolę. 12 kroków to zatem droga od kryzysu do świętości - mówił w rozmowie z Radiem Plus Radom Rafał Porzeziński.

Rafał Porzeziński wygłosił wykład w Wyższej Szkole Handlowej. Przysłuchiwali się mu przede wszystkim studenci, terapeuci, ale nie tylko. 

- Nasz Diecezjalny Ośrodek Trzeźwości przy ul. Starokrakowskiej 144 w Radomiu również prowadzi program 12 kroków. Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą doznać nie tylko uzdrowienia, ale również duchowego wzrostu do udziału w tym programie w każdą niedzielę o godz. 16. Program "Wreszcie żyć. 12 kroków ku pełni szczęścia". To jest program dla wszystkich. My oczywiście w sposób szczególny koncentrujemy się na pomocy osobom uzależnionym, ale ci, którzy chcieliby po prostu przejść do dalszego etapu swojego życia duchowego i wzrastać, też są zaproszeni - powiedział diecezjalny duszpasterz trzeźwości ks. Mirosław Kszczot.

Z kolei dziekan Wydziału Nauk Społecznych WSH dr Andrzej Gołębiowski poruszył temat - Od etyki wartości do pedagogiki szczęścia. - Wartości, które są w nas, wartości, które zachowujemy, one w żaden sposób nas nie ograniczają. Wartości wyzwalają człowieka, wyzwalają w człowieku to, co dobre i piękne i prowadzą do pełni życia - mówił.

Dziekan Wydziału Nauk Społecznych dodał także, że uczelnia rozwija swoją społeczną stronę. W tym roku ruszają dwuletnie studia magisterskie z psychologii.

 Pierwsza część spotkania odbyła się w WSH, natomiast druga w ośrodku trzeźwości przy ul. Starokrakowskiej. O godz. 18 sprawowana była Msza Święta w intencji trzeźwości, następnie Rafał Porzeziński mówi o "Chrześcijańskich korzeniach i owocach programu 12 kroków". Wydarzenie zorganizowały: Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu oraz Diecezjalny Ośrodek Trzeźwości w Radomiu. 

Rafał Porzeziński sam wyszedł z nałogu hazardu dzięki "12 krokom". Prowadzi w TVP1 program „Ocaleni", jest instruktorem terapii uzależnień, autorem i wydawcą książek, audiobooków i programów o rozwoju człowieka i wychodzeniu z uzależnień. Prowadził zajęcia na studiach podyplomowych "Psychoprofilaktyka uzależnień" na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz zajęcia "Jak towarzyszyć osobie w kryzysie" na kierunku Nauki o Rodzinie w Instytucie Studiów nad Rodziną. 

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4