Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 12 grudnia - Najświętsza Maryja Panna z Guadalupe
Bardzo pochmurno

0°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 14.48 km/h

 • 12 Gru 2018

  Opady śniegu 1°C -2°C

 • 13 Gru 2018

  Pochmurno 0°C -1°C

Radio Plus Radom /RADOM/AKTUALIZACJA: Krótka burza, sporo zniszczeń

Wiadomości z Radomia

AKTUALIZACJA: Krótka burza, sporo zniszczeń

10 sierpień 2018 / Tekst

Już około czterdziestu wyjazdów mają za sobą radomscy strażacy po ulewie, która przetoczyła się nad Radomiem i regionem.

AKTUALIZACJA: Krótka burza, sporo zniszczeń
fot. OSP Pawłów

AKTUALIZACJA, SOBOTA, GODZ. 8.00:

Zalane ulice i tradycyjnie tunel

Wcześniej informowaliśmy o około 40 interwencjach strażaków. Dziś jest już około 60 zgłoszeń. Wszystkie dotyczyły usuwania z dróg powalonych drzew oraz podtopień. Dziesięć interwencji odnotowano w okolicach Iłży. Tutaj również walczyli z połamanymi drzewami oraz lokalnymi podtopieniami. Duże podtopienia wystąpiły również w Groszowicach, Antoniówce i Poświętnem. W Maliszowie, Tomaszowie i Rożkach doszło do pożarów spowodowanych uderzeniem pioruna. W Radomiu trzy zgłoszenia dotyczyły zniszczonych dachów. Strażacy wyciągali w wody samochód, który zaklinował się w tunelu na Grzecznarowskiego. - Mężczyzna wjechał pod tunel i zatrzymał się w połowie drogi. Zadzwonił do nas, że połowa samochodu jest zalana. - relacjonuje oficer dyżurny radomskiej Straży Pożarnej.

 W pozostałych miejscowościach było już spokojnie.

______________________________________________________________________________________________

AKTUALIZACJA, GODZ. 18.50

Powiat starachowicki zalany

Nad powiatem przeszły dwie burze. Pierwsza z nich, około godz. 14.00 - mimo towarzyszącego jej gradu wielkości ziaren fasoli - nie przyniosła większych strat. Kolejna ulewa między godziną 16.00 a 18.00 poczyniła wiele szkód. Na terenie całego powiatu zalane są posesje, piwnice i budynki. - Najwięcej zgłoszeń jodnotowaliśmy w gminach Brody i Pawłów oraz w mieście Starachowice - informuje mł. bryg. Marcin Nyga - oficer prasowy Straży Pożarnej w Starachowicach:

Skarżysko-Kamienna spokojna

Po godzinie 18.00 burza dotarła do Skarżyska-Kamiennej. Jak poinformował nas oficer dyzurny tamtejszej Straży Pożarnej, nawałnica nie wyrządziła szkód.

Bez obaw o prąd

- Dla nas to normalny dzień pracy - wyjaśnia Anna Szcześniak - rzecznik PGE Dystrybucja i wyjaśnia: - W województwie mazowieckim oraz rejonie skarżyskim nie ma rozległych aarii. Jeśli coś się dzieje, usterki na bieżąco są naprawiane. Zdarzyły się oczywiście drobne awarie, które od razu są usuwane. Podobnie jak każdego dnia - awarie się zdarzają, jednak nie są rozległe.

______________________________________________________________________________________________

Radom i okolice

Zgłoszenia dotyczyły przede wszystkim połamanych konarów drzew na chodnikach i jezdniach. Jak informuje Konrad Neska - rzecznik radomskich strażaków - najwięcej zgłoszeń odnotowano w Radomiu, Wierzbicy i Jedlni-Letnisku. Z pierwszych informacji, jakie mają strażacy wynika, że uszkodzony został jeden budynek mieszkalny. - ulewa uszkodziła dach budynku przy ul. Grota Roweckiego. Natomiast w Maliszewie zapalił się pustostan. Prawdopodobną przyczyną pożaru były wyładowania atmosferyczne.

Kozienice

Kozieniccy strażacy również mieli sporo pracy. Do powalonego drzewa wzywani byli raz, ulewa zalała również jedną z piwnic w mieszkaniu. Natomiast w Bobrownikach w gminie Głowaczów płonęła stodoła, w którą uderzył piorun. 

Zwoleń:

W Zwoleniu burza nie przyniosła wielu zniszczeń - informuje oficer dyżurny zwoleńskiej straży. Strażacy wzywani byli tylko raz - usuwali z jezdni powalone drzewo.

Lipsko:

Jak informuje dyżurny straży pożarnej w Lipsku, ulewa nie dotarła do tej miejscowości, jednak strażacy powalone drzewa zdejmowali z jezdni w Łaziskach i Rzechowie.

Do Przysuchy, Białobrzegów i Szydłowca nawałnica nie dotarła.

Informacje będziemy aktualizować.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

0°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 14.48 km/h

 • 12 Gru 2018

  1°C -2°C

 • 13 Gru 2018

  0°C -1°C

ARTYSTA TYGODNIA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 11 32
Cerrad Czarni Radom 10 21
ONICO Warszawa 11 21
Jastrzębski Węgiel 10 19
PGE Skra Bełchatów 10 18
Aluron Virtu Warta Zawiercie 10 17
Stocznia Szczecin 9 15
Trefl Gdańsk 10 14
Indykpol AZS Olsztyn 10 13
GKS Katowice 10 12
Chemik Bydgoszcz 9 11
Cuprum Lubin 11 8
MKS Będzin 11 6
Asseco Resovia Rzeszów 10 6

POLECAMY

230x190 4

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA