Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 20 sierpnia - Samuel, prorok
Radio Plus Radom /RADOM/Krzysztof Sońta o imigrantach

Wiadomości z Radomia

Krzysztof Sońta o imigrantach

28 wrzesień 2015 / Tekst
- Rząd zwraca się do samorządów w sprawie przyjmowania uchodźców, póki co pan prezydent tego nie upublicznił. Nie chciałbym, żeby mieszkańcy Radomia zostali zaskoczeni decyzją o przyjęciu do miasta imigrantów. Uważam, że trzeba podjąć ten temat publicznie, trzeba się wesprzeć stanowiskiem Rady Miejskiej, nie można w tej sprawie czynić nic bez mieszkańców. - powiedział podczas konferencji prasowej poseł Krzysztof Sońta.
Krzysztof Sońta o imigrantach
fot. radomnews.pl

Poseł Krzysztof Sońta odniósł się do decyzji rządu o przyjęciu do Polski kilku tysięcy imigrantów: - Mówi się o siedmiu tysiącach imigrantów. Wi4m tym, że każdy imigrant będzie miał możliwość sprowadzenia do Polski ok. 10 członków rodziny. Istnieje niebezpieczeństwo, że rząd występuje teraz do samorządów o wprowadzenie w życie decyzji o rozlokowaniu uchodźców. Zwróciłem się do pana prezydenta o to, aby nie podejmował takiej decyzji, gdyż uważam, że nie ma takiej władzy. Nie może działać bez zgody Rady Miejskiej.

Krzysztof Sońta wyjaśnił także, dlaczego nie popiera przyjęcia do Radomia: - Mamy w mieście niezaspokojonych ok. 1000 potrzeb lokalowych dla naszych mieszkańców. Uważam, że nie możemy pozwolić sobie na taką rozrzutność, żeby przyjmować w mieście islamistów.

Poseł podsumowując podał inny sposób rozwiązania problemu imigrantów: - Są kraje bogatsze od nas, które zapraszały imigrantów. Niech te kraje przyjmą uchodźców. Mieszkańcy Radomia, z którymi rozmawiałem, nie godzą się na to, żeby do miasta przyjmować imigrantów.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4