Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 18 sierpnia - bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Radio Plus Radom /RADOM/Kto na liście PiS w wyborach?

Wiadomości z Radomia

Kto na liście PiS w wyborach?

14 lipiec 2019 / Tekst

Szef gabinetu premiera Marek Suski będzie otwierał radomską listę kandydatów na posłów Prawa i Sprawiedliwości. O głosy wyborców w jesiennych wyborach parlamentarnych będą też zabiegać samorządowcy z regionu radomskiego, ale o "jedynkach" zdecyduje Jarosław Kaczyński.

Kto na liście PiS w wyborach?
foto: JSzczechowski/Radio Plus Radom

Wśród nazwisk, które znajdą się na liście są m.in. mazowiecki radny Radosław Fogiel czy poseł Anna Kwiecień. - Mogę potwierdzić, że oba te nazwiska są wśród kandydatów, ale o kolejności, miejscach kandydatów nie będę mówił, na to jest jeszcze zbyt wcześnie - mówi Marek Suski.

- Myślę, że pokazałam, że potrafię budować zaufanie wśród wyborców. Przykładem może być choćby wynik w wyborach do europarlamentu - mówi poseł Anna Kwiecień:

Konkrety, jak mówi minister, poznamy jeszcze w wakacje.

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się prawdopodobnie 13 października.

Z numerem jeden będzie startował minister Marek Suski, lider radomskich struktur PiS. Propozycje kandydatów z poszczególnych regionów już zostały złożone, ale listy i kolejność kandydatów będzie zatwierdzał komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości.

- Na pewno sięgniemy też po samorządowców. Wśród proponowanych kandydatów są wójtowie, burmistrzowie i radni wojewódzcy - mówi minister.

W Piotrkowie Trybunalskim listę otwiera wiceprezes PiS, były szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz. W Kielcach "jedynkę" ma szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Dziś prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński spotka się z mieszkańcami powiatu radomskiego na pikniku w Kuczkach-Kolonii. Piknik ma się rozpocząć o godz. 14.00 przy miejscowej szkole podstawowej.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4