Na antenie: PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Katarzyna Kozimor
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /RADOM/Kto wystąpi na Air Show?

Wiadomości z Radomia

Kto wystąpi na Air Show?

25 lipiec 2018 / Tekst

Nad radomskim niebem Amerykanie, Pakistańczycy, Niemcy, Polacy i przedstawiciele wielu innych krajów, do tego bogata wystawa statyczna. Organizatorzy tegorocznych Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2018 opublikowali aktualną listę uczestników.

Kto wystąpi na Air Show?
fot. Michał Kaczor / Radio Plus Radom

Obsada zapowiada się wyśmienicie. To m.in. włoska grupa "Frecce Tricolori", chorwacka formacja "Krila Oluje", Finowie - "Midnight Hawks", hiszpańska "Patrulla Aguila", szwajcarska grupa "Patrouille Suisse". Nie można zapomnieć też o łotewskich "Baltic Bees", pakistańskiej formacji "Sherdils", czy jordańskiej "Royal Jordanian Falcons". Ta ostatnia jest może mniej znana, ale za to nagradzana za piękne pokazy. Wśród pokazów Polskich Sił Powietrznych zobaczymy m.in. samoloty F-16, Mig-29, Su-22, Casa, Boeing 737, a także śmigłowce PZL W-3 Sokół, czy Mi-14 oraz Grupę Akrobacyjną "Żelazny". Swój udział w pokazach potwierdzili również Amerykanie, jednak w tym przypadku nie wiadomo jakie maszyny zaprezentują.

- Jeżeli do pokazów zespołowych dołączymy pokazy solistów, a w gronie solistów także mamy topowych pilotów z Europy i świata, to wszystko składa się na bardzo atrakcyjny wizerunek. - mówi płk Kazimierz Dyński - dyrektor Biura Organizacyjnego Air Show 2018 w Radomiu.

Podniebne akrobacje będzie można oglądać podczas dwóch dni pokazów w godz. 9.00-19.00.

Coś dla siebie znajdą również ci, którzy z bliska wolą obejrzeć każdy detal. Na wystawie statycznej zaprezentują się śmigłowce i samoloty m.in z Litwy, Niemiec, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Austrii i oczywiście Polski. Będzie również wystawa statyczna obejmująca sprzęt i uzbrojenie wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych.

Organizatorzy szczegółowy program opublikują po zatwierdzeniu. Lista również będzie na bieżąco aktualizowana.

Pokazy z okazji 100-lecia Polskiego Lotnictwa odbędą się 25-26 sierpnia w Radomiu. Wcześniej gospodarzem części oficjalnej będzie Dęblin. Na 27 i 28 sierpnia zaplanowano uroczystości w Warszawie. Bilety na radomskie pokazy kupować można przez internet za pośrednictwem strony: www.ebilet.pl. Więcej o cenach i warunkach piszemy tutaj.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4