Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /RADOM/Który projekt najlepszy - zdecydują internauci

Wiadomości z Radomia

Który projekt najlepszy - zdecydują internauci

05 kwiecień 2019 / Tekst

Trzydzieści prac wpłynęło na konkurs dotyczący grafiki, która będzie zdobić Radomską Kartę Miejską. Komisja konkursowa wytypowała 10 najlepszych projektów, a teraz wszystko w rękach internautów. To oni w głosowaniu zdecydują, która praca jest najładniejsza. Głosowanie na Facebooku potrwa od 8 do 15 kwietnia.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu będzie zamawiać nowe karty miejskie, ponieważ nakład dotychczasowych powoli się już wyczerpuje. Jest to więc dobra okazja, aby pojawiły się na nich nowe motywy graficzne - przy współudziale pasażerów. Warto zaznaczyć, że ogólny wzór obu stron Radomskiej Karty Miejskiej pozostanie bez zmian - konkurs dotyczy jedynie zdjęcia lub grafiki, które znajdują się na awersie elektronicznego biletu. Do tej pory były to dwa ujęcia autobusów na placu Corazziego, fotografia gmachu Urzędu Miejskiego oraz kolorowa grafika promocyjna Radomia. Kolekcjonerzy kart z Polski, którzy przyjeżdżali do Radomia w celu wzbogacenia zbiorów, mówili, iż mamy jedne z najciekawszych graficznie rozwiązań.

Na ogłoszony przez MZDiK konkurs wpłynęło 30 prac. Dwie nie zakwalifikowały się do oceny przez komisję konkursową (jedna z powodu wymiarów niezgodnych z regulaminem, druga z powodu dostarczenia jej po terminie). Obrady jury odbyły się 4 kwietnia w Urzędzie Miejskim. W skład komisji zostali powołani: zastępca prezydenta Radomia, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji, kierowniczka Działu Taryfowo-Biletowego MZDiK, fotoreporter z radomskiego Urzędu Miejskiego, a także pracownik wieloosobowego stanowiska do spraw kontaktów z mediami w MZDiK. Ocenianie prac przebiegało następująco: każdy członek jury przyznawał każdej pracy oceny za pomysłowość i oryginalność (od jednego do pięciu punktów) oraz za związek pracy z tematyką (również w skali od 1 do 5). Potem punkty zsumowano.

Warto tu podkreślić, że każdy członek komisji oceniał zgłoszone prace indywidualnie, nie sugerując się liczbą punktów przydzielanych przez pozostałych oceniających. Nie było zatem tak, że ktoś proponował: "To jest ładne, wybierzemy właśnie to!". Prace miały przydzielone kody, więc nikt z jury nie mógł też na przykład sugerować się danymi autorów.

Członkowie komisji byli zachwyceni wysokim poziomem artystycznym większości prac. Widać było, że autorzy włożyli mnóstwo serca w przygotowanie grafik. W wielu dziełach widać było czytelne nawiązania do strategii marki Radomia. Część uczestników konkursu trafnie przedstawiła zagadnienia związane z historią bądź teraźniejszością komunikacji miejskiej. Wybór nie był zatem łatwy, ale po zsumowaniu liczby punktów do drugiego etapu przeszła dziesiątka prac.

Wszystkie oceniane prace przedstawiamy w załączniku PDF. Największa liczba punktów, jaką przyznała komisja konkursowa, to 47 (na 50 możliwych), a najmniejsza wyniosła jedynie 11. Do kolejnego etapu konkursu przeszło 10 prac (wszystkie miały powyżej 30 punktów). Nie podajemy na razie danych ich autorów, tylko przydzielone im kody. To prace numer: RKM-005, RKM-006, RKM-007, RKM-009, RKM-014, RKM-015, RKM-023, RKM-026, RKM-027, RKM-028. Gratulujemy wyróżnionym oraz zapraszamy do głosowania internetowego.

Głosowanie na fanpejdżu Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji na Facebooku będzie możliwe od 8 do 15 kwietnia! Zgodnie z regulaminem konkursu liczba polubień będzie stanowiła 20 procent ogólnej oceny danej pracy. Musimy tu zaznaczyć, iż pod uwagę będą brane wyłącznie polubienia, czyli kliknięcia "lubię to"! Inne ikony ("super", "haha" itp.) nie będą podliczane. Oczywiście w głosowaniu facebookowym będzie można oddawać głos nie tylko na jedną pracę. Ostateczna ocena prac (zsumowanie wszystkich punktów) nastąpi do 19 kwietnia. Później ogłosimy dane laureatów.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4