Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 27 maja - św. Augustyn z Canterbury, biskup
Radio Plus Radom /RADOM/Ku chwale ojczyzny!

Wiadomości z Radomia

Ku chwale ojczyzny!

14 marzec 2019 / Tekst

Mazowiecka policja rośnie w siłę! 64 policjantów, w tym 11 kobiet złożyło w czwartek, 14 marca ślubowanie. 

Ku chwale ojczyzny!
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Po uroczystym ślubowaniu nowo przyjęci policjanci nie będą próżnować - pod koniec marca wyjadą na półroczne szkolenie do Centrum Szkolenia Policjantów w Legionowie. Tam funkcjonariusze rozpoczną kurs podstawowy, podczas którego zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów prawa i taktyki policyjnej. Udoskonalą również swoje umiejętności strzeleckie. Po tym czasie, w ramach adaptacji zawodowej, pełnić będą służby patrolowe w praktyce, weryfikując nabytą wcześniej wiedzę. Po pół roku wrócą do Radomia z nową siłą, wiedzą, zmotywowani i gotowi do służby na rzecz państwa i obywateli. Po szkoleniu funkcjonariusze będą pełnić służbę w 21 jednostkach garnizonu mazowieckiego oraz w samodzielnych pododdziałach prewencji policji w Radomiu i Płocku. 

W czwartek, 14 marca nowo przyjęci policjanci złożyli uroczyste ślubowanie: 

Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.

Posterunkowa Paulina Soplicka zauważa, że nie było łatwo przejść przez kolejne etapy rekrutacji, jednak służba w policji od dziecka była jej marzeniem: 

 Najlepszy wynik podczas zmagań rekrutacyjnych zdobył post. Mariusz Mucha uzyskując 180 punkty na 220 możliwych. - Od zawsze chciałem służyć ojczyźnie - przekonuje:

Dumy z syna nie kryje Robert Mucha, który towarzyszył mu w uroczystej chwili składania przysięgi:

 

- Żaden dzień służby nie jest taki sam. Będą trudne zdarzenia, życiowe dylematy, radości, ale też i dramaty ludzkie. I tylko jedno ich będzie łączyć - odpowiedzialność za to, co podejmujecie na miejscu - mówiła podczas uroczystości podinsp. Aneta Pawlińska - Wiceprzewodnicząca Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu: 

 

Na 2019 rok przewidzianych jest pięć naborów. - Robimy wszystko, żeby zminimalizować liczbę wakatów w naszej formacji. Jesteśmy na dobrej drodze - mówi insp. Tomasz Michułka - komendant wojewódzki Policji zs. w Radomiu: 

 

Policjantem może być każdy obywatel Polski o nieposzlakowanej opinii, który: nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe i korzystający z pełni praw publicznych, posiadający, co najmniej średnie wykształcenie, posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować. - Warunkiem koniecznym jest bardzo dobre zdrowie, potrzeba jest również duża wiedza i zdrowie psychiczne: 

 

Przyjęcia do służby w Policji w 2019 roku planowane są na: 21 maja, 16 lipca, 12 września, 7 listopada i 30 grudnia. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4