Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Ku pamięci Żołnierzy Wyklętych!

Wiadomości z Radomia

Ku pamięci Żołnierzy Wyklętych!

15 luty 2018 / Tekst

Radomskie struktury ruchu Kukiz'15 zapraszają do upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych. Obchody odbędą się również w Przysusze i Wierzbicy.

Ku pamięci Żołnierzy Wyklętych!
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" od lutego 2011 roku obchodzony jest 1 marca. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych w obchody włączą się działacze radomskich struktur Kukiz'15. - Organizujemy uroczystości, ale także będziemy włączać się w obchody proponowane przez samorząd oraz gminy ościenne. - mówi Piotr Sztuka z Kukiz'15 w Radomiu. Jak będą wyglądały obchody w poszczególnych miejscowościach?

Radom

Radomskie obchody rozpoczną się w niedzielę, 18 lutego i związane będą z 71. rocznicą stracenia w więzieniu kieleckim mjr. Franciszka Jaskulskiego "Zagończyka". Pierwszym punktem radomskich obchodów będzie złożenie kwiatów przed tablicą upamiętniającą majora w Jedlni-Letnisku o godz. 10:00. Następnie obchody przeniosą się do Radomia. O godz. 12:00 w kościele garnizonowym sprawowana będzie Msza św. w intencji majora Jaskulskiego oraz jego żołnierzy. Po Eucharystii uczestnicy obchodów przejdą przed pomnik Żołnierzy Niezłomnych przy ul. Beliny-Prażmowskiego (przy dworcu PKP). Po części oficjalnej poseł Robert Mordak zaprasza uczestników na spotkanie w biurze poselskim.

Natomiast w poniedziałek, 19 lutego w radomskiej "Łaźni" odbędzie się pokaz filmu "Komendant Zagończyk" w ramach cyklu Harcerskie Kino Wolności. Pokaz poprzedzi prelekcja Przemysława Bednarczyka - reżysera filmu. Początek o godz. 18:00.

W zorganizowanie obchodów włącza się również Radomski Klub Dyskusyjny "Głos" oraz działacze radomskiej Młodzieży Wszechpolskiej. Młodzi radomianie zapraszają na koncert Andrzeja Kołakowskiego - pieśniarz znanego w środowiskach patriotycznych - "Cześć ich pamięci". Koncert odbędzie się w niedzielę, 25 lutego w Oratorium św. Filipa Neri o godz. 16:00. Imprezie medialnie patronuje Radio Plus Radom. Kolejnym elementem jest trzecia edycja turnieju piłkarskiego Cześć ich pamięci organizowanego przez Młodzież Wszechpolską w Radomiu.

Przysucha

Ziemia przysuska po raz trzeci upamiętni Żołnierzy Wyklętych. W Przysusze tegoroczne obchody podobnie jak w Radomiu poświęcone będą komendantowi Jaskulskiemu. Uroczystości zaplanowane są na niedzielę, 25 lutego. Rozpocznie je Msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych w kościele Jana Nepomucena o godz. 17:00. Później wieczór pamięci przeniesie się do przysuskiego domu kultury, gdzie o godz. 18:15 wystąpią harcerze z Hufca ZHP Przysucha. Po półgodzinnym programie artystycznym w wykonaniu harcerzy rozpocznie się pokaz filmu "Komendant Zagończyk" oraz spotkanie z reżyserem - Przemysławem Bednarczykiem. Przysuskie obchody organizowane są przez działaczy samorządowych: Krzysztofa Lechowskiego i Artura Jędrzejczaka oraz przysuskich harcerzy.

 Wierzbica

W obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych włączy się również Wierzbica. Szczegółowe informacje ukażą się wkrótce na stronie internetowej posła Roberta Mordaka oraz na profilu facebookowym.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4