Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 21 marca - św. Mikołaj z Flue, pustelnik
Radio Plus Radom /RADOM/Liceum razem z uniwersytetem

Wiadomości z Radomia

Liceum razem z uniwersytetem

15 styczeń 2019 / Tekst

Uczelnia będzie wspierać rozwój licealistów, a uczniowie być może w przyszłości staną się jej studentami. XII Liceum Ogólnokształcące w Radomiu podpisało umowę patronacką z Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.

Liceum razem z uniwersytetem
fot. XII LO

 - Dzięki naszej współpracy z uniwersytetem zadbamy o jeszcze lepszy rozwój młodzieży i zdecydowanie podniesiemy jakość naszej oferty edukacyjnej. Patronat UTH to dla nas wielkie wyróżnienie i jednocześnie dowód na to, że jesteśmy szkołą z potencjałem, do której w nowym roku szkolnym zapraszamy wszystkich absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych - powiedział dr Radosław Lis, dyrektor XII LO przy ul. Osiedlowej 36 w Radomiu. 

 - Naszą misją edukacyjną jest opieka nad najzdolniejszą młodzieżą. Naszą uwagę zwróciły prowadzone w XII LO projekty i innowacyjne zajęcia, na których nauczyciele z zaangażowaniem i oryginalnością dzielą się z uczniami swoją wiedzą, rozwijając ich zainteresowania i pasje. Pan dyrektor Lis oraz zatrudnieni w szkole pedagodzy dbają o efektywne formy popularyzacji nauki. A takim inicjatywom uniwersytet zawsze będzie sprzyjał - powiedziała z kolei dr Anna Stachurska, dziekan Wydziału Filologiczno-Pedagogicznego UTH. 

Uniwersytet wchodząc we współpracę z XII LO zwrócił uwagę na wieloletnie doświadczenie oraz potencjał i wysoką jakość prowadzonych działań organizacyjnych i naukowo-dydaktycznych. Patronat ma skutkować rozwojem dydaktyki i badań naukowych w obydwu podmiotach. Liceum ma poszerzyć ofertę zajęć edukacyjnych, rozrywkowych i kulturalnych. Licealiści mają być lepiej przygotowani do matury. Będą mogli także blizej poznać UTH.  - Nasi licealiści myślą o prawie, medycynie, filologii angielskiej i niemieckiej, dzięki podjętej współpracy będą mieli już teraz okazję uczestniczyć w zajęciach otwartych na różnych kierunkach uniwersyteckich oraz niejako zanurzyć się w życie uczelniane – mówi dr Radosław Lis. W planach są wspólne przedsięwzięcia edukacyjne. 

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Czas relaksu

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 59
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Cerrad Czarni Radom 24 42
Aluron Virtu Warta Zawiercie 23 40
PGE Skra Bełchatów 23 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 23 27
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 23 20
MKS Będzin 23 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4