Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /RADOM/Liczba strajkujących nauczycieli jest podobna

Wiadomości z Radomia

Liczba strajkujących nauczycieli jest podobna

09 kwiecień 2019 / Tekst

Wiceprezydent Karol Semik poinformował, że liczba strajkujących nauczycieli i pracowników administracyjnych jest podobna do wczorajszej. Jedno przedszkole odstąpiło od protestu.

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

- Ilości osób strajkujących są bardzo podobne do siebie w porównaniu do wczorajszego dnia. Było "wahnięcie", jeśli chodzi o nauczycieli w przedszkolach. W godzinach porannych mieliśmy 31% strajkujących, co w porównaniu do wczoraj jest liczbą o połowę mniejszą, ale już w tej chwili wiemy, że to jest liczba, która przy zmianowości pracy przedszkoli, wzrosła do tego, co było wczoraj, a nawet przekracza. W przedszkolach wzrosła ilość osób strajkujących z administracji i obsługi do 15%. Jeśli chodzi o szkoły podstawowe, to wczoraj mieliśmy 85% nauczycieli strajkujących, a dziś 89%. Jeżeli chodzi o administrację i obsługę w szkołach podstawowych, mamy tutaj wzrost - 24%, a wczoraj było 13%. W liceach i zespołach szkół - nieznaczny spadek - 71%. Zmniejszyła się ilość strajkujących z administracji i obsługi z 21% do 15%. Szkolnictwo zawodowe - wczoraj mieliśmy 81%, a dzisiaj rano 85%. 7% administracji i obsługi, a wczoraj było 6% - informuje wiceprezydent Karol Semik.

Na środę, czwartek i piątek zaplanowane są egzaminy gimnazjalne.

- Myślę, że pierwsze dwa dni są możliwe do zrealizowania. Zespoły nadzorujące będą pracowały w większych przestrzeniach, co pozwala proporcjonalnie kierować mniejszą ilość nauczycieli. Ja również podjąłem decyzję, że pracownicy wydziału edukacji, którzy są nauczycielami i mają skierowanie jako obserwatorzy na egzamin gimnazjalny, dyrektorzy, jako przewodniczący szkolnych zespołów egzaminacyjnych, zmienią im status z obserwatora na członka zespołu nadzorującego. Jest to skromne zasilenie, ale "ziarnko do ziarnka" - mówi Karol Semik.

Najtrudniej ma być w piątek - przy egzaminie z języka obcego. Tutaj muszą być zapewnione odpowiednie warunki akustyczne.

W związku z tym, że wiele wskazuje na to, że strajk będzie trwał w kolejnych dniach, miasto rozszerzyło ofertę opieki dla młodzieży. Zajęcia organizują miejskie placówki kultury.

- Miejskie instytucje kultury mogą zaoferować na czas trwania strajku zajęcia przedpołudniowe. Będą to Dom Kultury Borki, Dom Kultury Idalin, Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr na ul. Daszyńskiego i cztery filie Miejskiej Biblioteki Publicznej - nr 1, nr 2, nr 16 i nr 6. Mówimy tutaj o zajęciach dla grup około 20-osobowych. Trzeba zaznaczyć, że istnieją ograniczenia, jeśli chodzi o ilość miejsca dla dzieci. W godzinach 9-15 te instytucje będa mogły przyjmować dzieci - mówi Sebastian Równy, dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Ofertę przedstawił również Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. To m.in. zajęcia na basenach, kortach tenisowych czy boisku. Na wszystkie obowiązują zapisy. Michał Podlewski.

W czasie strajku pojawiły się zwiększone patrole straży miejskiej i policji. Jak informuje Sławomir Figarski, dyrektor wydziału bezpieczeństwa, nie odnotowano incydentów związanych ze strajkiem.

Jedno z przedszkoli odstąpiło od strajku - przedszkole nr 25.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4