Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 18 czerwca - św. Elżbieta z Schönau, dziewica i zakonnica
Radio Plus Radom /RADOM/Lotnisko zamknięte dla samolotów cywilnych

Wiadomości z Radomia

Lotnisko zamknięte dla samolotów cywilnych

31 grudzień 2018 / Tekst

Od 1 stycznia z lotniska na Sadkowie nie będą latać samoloty cywilne. Od kwietnia planowane jest całkowite zamknięcie lotniska dla ruchu lotniczego.

Rozbudowa lotniska Radom – Sadków wkracza w kolejną fazę. Obecnie jest ono przygotowywane do prac budowlanych. Aby umożliwić pełną i bezproblemową rozbudowę portu, podjęto decyzję o zamknięciu lotniska dla samolotów cywilnych z dniem 1 stycznia 2019 r.

W wydanym dziś przez biuro Public Relations PPL komunikacie czytamy m.in.: "Dziś wydano depeszę NOTAM ograniczającą od 1 stycznia dostępność lotniska Radom – Sadków dla cywilnych statków powietrznych. To pierwszy krok umożliwiający faktyczne rozpoczęcie działań inwestycyjnych na lotnisku w Radomiu. Kolejnym będzie całkowite zamknięcie lotniska dla ruchu lotniczego, planowane na początek kwietnia 2019 r., które umożliwi rozpoczęcie prac inwestycyjnych na najbardziej newralgicznej części infrastruktury lotniska – drodze startowej".

Przypomnijmy, Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze rozstrzygnął pierwszy z ogłoszonych przetargów na projekt i przygotowanie programu funkcjonalno-użytkowego budynków zaplecza technicznego i biurowego lotniska. W najbliższych tygodniach zaś planuje  rozstrzygnąć jeszcze trzy przetargi: na wydłużenie (o 500 m) pasa startowego, wybudowanie całkiem nowego terminala pasażerskiego, zaprojektowanie nowych dróg kołowania i płyt postojowych oraz parkingów, dróg miejskich, miejsc postojowych i dworców.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"(Everything I Do) I Do It For You"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4