Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /RADOM/Magiczny weekend w Radomiu!

Wiadomości z Radomia

Magiczny weekend w Radomiu!

20 maj 2019 / Tekst

Już po raz 8. w Radomiu odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji. Wystąpią iluzjoniści i akrobaci z całego świata, nie zabraknie również początkujących artystów oraz atrakcji dla najmłodszych. 

Magiczny weekend w Radomiu!
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

W najbliższą sobotę i niedzielę (25, 26 maja) radomski deptak zamieni się w magiczne miejsce, gdzie swoimi umiejętnościami pochwalą się artyści uliczni z całego świata. - Będzie to impreza dla całej rodziny, aczkolwiek młodzież i osoby dorosłe znajdą coś pod profil rozrywki, jakiej będą oczekiwać i szukać - mówi Adrian Pruski - organizator wydarzenia znany jako Just Edi.

Serce Festiwalu tradycyjnie znajdować się będzie przy radomskich fontannach. To tam występować będą artyści uliczni z całego świata: Tegoroczna edycja wyróżnia się całkiem nową obsadą zagranicznych artystów:

  • Stickman - legendarny artysta pochodzący z Kanady, na przestrzeni kilkudziesięciu lat odwiedził ponad 53 kraje podróżując na motocyklu z ogromną przyczepą, w której przechowuje rekwizyty. Ma na swoim koncie kilkanaście rekordów i jako jedyny na świecie potrafi żonglować jednocześnie granatem, maczetą i włączoną piłą łańcuchową. Podczas pokazu przełamuje granice ludzkiej wytrzymałości i bólu, a także angażuje publiczność w niezwykle ryzykowne i emocjonujące sztuczki.
  • Jack Flash - światowej klasy artysta urodzony w Australii, jednak od pewnego czasu stale zamieszkujący w Chorwacji. Przedstawia cyrkowo-komediowo-akrobatyczne show, zawierające elementy żonglowania 5 maczetami. Co więcej, swoje akrobacje prezentuje na 3,5 m konstrukcji
  • Duet Les Dudes - zarówno para sceniczna, jak i życiowa, prezentuje niezwykle zabawne show oparte na cyrkowych numerach, akrobacjach oraz teatralnych animacjach. Pokaz Les Dudes to gwarancja dobrego humoru i miło spędzonego czasu.
  • Zaktakular - artysta pochodzący z Nowej Zelandii, prezentujący w swoim pokazie elementy akrobatyki w kole tzw. cyrwheel, balansowania na wysokości, żonglerki oraz połykanie ognia. Całe show prowadzone jest w dynamiczny i zabawny sposób, tak, że widzowie nawet na chwilę nie są w stanie oderwać oczu od tego, co dzieje się na scenie.
  • El Kote - już raz zaprezentował mieszkańcom Radomia swoje umiejętności i oczarował swoim humorem oraz spontanicznością. Dwa lata temu jego pokaz zdecydowanie najlepiej rozbawiał publikę i przyciągał największe tłumy przechodniów. Znany jest ze swojej teatralnej improwizacji, dzięki czemu każdy jego występ jest unikatowy i trafia do każdej publiczności.Poza gwiazdami zagranicznymi, jak co roku gościć będziemy także gwiazdy polskiej sceny ulicznej.

Nie zabraknie profesjonalnych iluzjonistów, kuglarzy, pole dancerek, poskramiaczy ognia, żywych rzeźb, muzyków oraz strefy animacji dla najmłodszych. W tym roku dla dzieci zorganizowany będzie namiot, w którym czekać będzie na nich mnóstwo atrakcji. Nie zabraknie baloniarza, bańkarzy, stoisk z malowaniem twarzy oraz szczudlarzy zachęcających do wspólnej zabawy. Będą również debiutanci z Polski, którzy mogą zgłaszać się do ostatniej chwili. 

- Ulica daje ogromne możliwości, ale nie każde miasto je daje. Jestem dumny, że Radom daje ogromne możliwości, żeby pokazać się i wystąpić dla publiczności, która buduje serce i emocje - mówi Adrian Pruski:

Od pięciu Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji wspiera miasto. - Cieszymy się, że po raz kolejny możemy zrobić coś niezwykłego, bo Radom jest miastem niezwykłym na co dzień, a przez ten weekend będzie miejscem wręcz magicznym - mówi Mateusz Tyczyński - dyrektor kancelarii prezydenta i zaprasza uczestników do pokazania swoich umiejętności:

VIII Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji odbędzie się w sobotę, 25 maja w godzinach 17.00-22.00 i w niedzielę, 26 maja w godzinach 16.00-21.30.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4