Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 19 czerwca - święci męczennicy Gerwazy i Protazy
Radio Plus Radom /RADOM/Majowo sportowo w Pionkach

Wiadomości z Radomia

Majowo sportowo w Pionkach

28 kwiecień 2015 / Tekst

W Pionkach szykuje się prawdziwie sportowa majówka. Coś dla siebie znajdą amatorzy biegów, jazdy rowerem i marszów z kijkami.

Piątek 1 maja

O godz. 11 sprzed siedziby Nadleśnictwa Kozienice przy ul. Partyzantów wyruszy rajd nordic walking po Puszczy Kozienickiej. Rejestracja uczestników rozpocznie się już o godz. 10.30. Następnie przeprowadzona zostanie profesjonalna rozgrzewka i instruktaż. Trasa marszu będzie liczyć 5 km. Rajd zwieńczony zostanie piknikiem przy ognisku.

Natomiast o godz. 15 na orliku przy PG nr 1 rozpocznie się mecz oldboyów.

 

Sobota 2 maja

W sobotę o godz. 10.30 również sprzed siedziby Nadleśnictwa Kozienice w Pionkach wyruszy rajd rowerowy „Pamięci Adasia Guzala”. Trasa będzie mierzyć niemal 34 km przez Puszczę Kozienicką. Organizatorzy chcą przy okazji popularyzacji turystyki rowerowej przybliżyć i utrwalić o pionkowskim bohaterze i harcerzu Adasiu Guzalu, rozstrzelanym 71 lat temu. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 10. Warto zabrać na rajd: kask, kurtke lub pelerynę przeciwdeszczową oraz wodę do picia. Kolarze otrzymają przed startem okolicznościowe koszulki z podobizną Adasia Guzala. W trakcie rajdu nastąpi przerwa, podczas której organizator zapewni poczęstunek, napoje przy ognisku oraz będą przeprowadzone konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, z wiedzy o życiu i działalności Adasia Guzala.

 

Niedziela 3 maja

Kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja uczczona zostanie biegiem przełajowym. Odbędzie się on w lasku obok Ogródka Jordanowskiego za budynkami WTZ i MOPS/MZUK. Bieg będzie podzielony na kilka kategorii. Uczniowie podstawówek pobiegną na dystansie 500 metrów, gimnazjaliści pokonają 1000 metrów, młodzież ponadgimnazjalna – 1500 metrów. Będzie też kategoria otwarta na dystansie 1000 metrów. Zawody odbędą się bez względu na warunki atmosferyczne. Zapisy rozpoczną się o godz. 15.30, a zawody zakończą się o godz. 18. Ponadto od godz. 14 na Ogródku Jordanowskim będzie trwał festyn z wieloma atrakcjami. Głównym punktem programu będzie VIII Przegląd Pieśni Patriotycznej Klubów Seniora Ziemi Radomskiej. Wystąpią także soliści Społecznego Ogniska Muzycznego, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, tancerze Klubu Tańca Kick Pionki, a także uczniowie Szkoły Muzycznej w Kozienicach. Całość zakończy koncert o godz. 19.30.

 

O programie imprez 1 - 3 maja w Pionkach mówi Tomasz Wyroślak z Urzędu Miasta Pionki.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4