Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /RADOM/Marek Jurek z wizytą w Radomiu

Wiadomości z Radomia

Marek Jurek z wizytą w Radomiu

15 grudzień 2018 / Tekst

- Polska nie przetrwa, jako niepodległe i suwerenne państwo, jeśli Europa będzie odrzucać wartości chrześcijańskie - mówił poseł do Parlamentu Europejskiego Marek Jurek. Polityk przyjechał do Radomia na zaproszenie prezes Stowarzyszenia "Środowisko Inicjatywa" Lucyny Wiśniewskiej z wykładem "Niepodległość Polski w XXI wieku".

Marek Jurek z wizytą w Radomiu
foto: MN/Radio Plus Radom

Na spotkaniu w Resursie Obywatelskiej w Radomiu obecni byli sympatycy skupieni wokół Prawicy RP. Europoseł poinformował o powołaniu Komitetu Akcji Wyborczej Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego. Wskazał on na konieczność konkretnej pracy dla zachowania chrześcijańskiego charakteru Europy a akceptację dla naszych wartości uznał za warunek przetrwania Polski, jako suwerennego państwa w Europie. Po raz kolejny wezwał rządzących w Polsce do odrzucenia genderowej konwencji stambulskiej, która uderza w fundamenty społeczne i podjęcia się promocji Konwencji Praw Rodziny.

W swoim wykładzie europoseł odniósł się do sytuacji Polski na arenie międzynarodowej. Spytaliśmy, czy na tle konfliktów, do których dochodzi teraz w Europie, Polska i Polacy mają podstawy do obaw:

Potrzebna jest silna, aktywna, odważna opinia chrześcijańska. Przede wszystkim nie możemy – jak większość polityków – bać się społeczeństwa. Jesteśmy wielkim narodem. Doświadczyliśmy wiele i straciliśmy wiele, ale zachowaliśmy najważniejsze” – mówi Marek Jurek.

Podczas spotkania europoseł przypomniał też o ogłoszonym tydzień temu w Warszawie Komitecie Akcji Wyborczej Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego. - Ma on służyć budowaniu silnej opinii chrześcijańskiej w Polsce i zapewnieniu jej miejsca w ramach szerokiego, patriotycznego, republikańskiego frontu - mówi lider:

Wśród potencjalnych sojuszników, z którymi chciałby budować republikański blok polityczny, Marek Jurek wymienił Pawła Kukiza z jego ugrupowaniem, Ruch Prawdziwa Europa oraz inicjatywę Europa Christi. Zaapelował również do PSL, aby przyłączyło się do nowej inicjatywy odłączając się od liberalnej opozycji, którą określił mianem „partii zagranicy”.

Chrześcijański Kongres Społeczny, jak podkreślają jego organizatorzy, jest inicjatywą gromadzącą katolików zaangażowanych w sprawy publiczne. Za cel stawia sobie łączenie różnych środowisk reprezentujących opinię katolicką w Polsce, a także dyskusję nad formami politycznej i społecznej reprezentacji agendy katolickiej w naszym kraju.

Poniżej cały wykład europosła Marka Jurka:

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4