Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 20 marca - św. Aleksandra, męczennica
Pochmurno

-5°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 72%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 20 Mar 2018

    Pochmurno -1°C -6°C

  • 21 Mar 2018

    Częściowe zachmurzenie 0°C -7°C

Radio Plus Radom /RADOM/Marszałek prosi o opamiętanie

Wiadomości z Radomia

Marszałek prosi o opamiętanie

13 marzec 2018 / Tekst

- Bardzo się dziwię władzom Radomia, że nie chcą szybko i sprawnie skorzystać z dofinansowania na remont tak ważnej drogi. - komentuje brak porozumienia w sprawie remontu alei Wojska Polskiego Marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Przypomnijmy, w sobotę, 10 marca w obecności wicewojewody mazowieckiego Artura Standowicza podpisana została umowa na remont alei Wojska Polskiego. Miasto na przebudowę tej przeprawy otrzymało dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości ponad dziewięćdziesięciu trzech milionów złotych. To maksymalne możliwe dofinansowanie, które stanowi osiemdziesiąt procent kosztów inwestycji. W  podpisaniu umowy udział wzięli również: europoseł Zbigniew Kuźmiuk, wicemarszałek Senatu Adam Bielan, wiceminister MON Wojciech Skurkiewicz, minister Marek Suski oraz posłowie Anna Kwiecień i Andrzej Kosztowniak.

W przededniu podpisania umowy radości nie krył prezydent Radomia Radosław Witkowski: "Warto było walczyć o więcej niż 50%! Upór i determinacja doprowadziły do tego, że pozyskaliśmy 80% wartości całej inwestycji, czyli 93 miliony złotych. Umowę podpiszemy w trybie obiegowym, nie wspólnie, ale ważne, że pieniądze trafią do Radomia." - pisał na swoim profilu facebookowym. Jednak w sobotę - w dniu podpisania umowy - poinformował, że projekcie umowy o dotację na przebudowę alei znajdują się niestandardowe zapisy, które budzą wątpliwości jeśli chodzi o zabezpieczenie interesów miasta. O swoich wątpliwościach władze miasta poinformowały wojewodę mazowieckiego Zdzisława Sipierę. W szczególności wątpliwości budzi § 6 ust. 3. – 5. dotyczący możliwości wstrzymania finansowania i rozwiązania umowy. O faktach, które budzą wątpliwości mówił dziś w programie Kontrast Plus wiceprezydent Konrad Frysztak:

Natomiast o rozsądek apeluje Marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Jak przekonuje, podpisana umowa jest umową standardową, a barwy polityczne nie mogą przesłaniać dobra mieszkańców miasta:

Wczoraj umowa trafiła na biurko prezydenta. Pismo w uwagami dotarło też do wojewody.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-5°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 72%

Wiatr: 17.70 km/h

ARTYSTA TYGODNIA

Those Were the Days

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 26 68
PGE Skra Bełchatów 25 58
Trefl Gdańsk 26 54
ONICO Warszawa 25 51
Asseco Resovia Rzeszów 26 48
Jastrzębski Węgiel 26 48
Indykpol AZS Olsztyn 26 46
Cuprum Lubin 26 38
Cerrad Czarni Radom 26 36
GKS Katowice 25 34
Espadon Szczecin 26 29
MKS Będzin 26 28
Aluron Virtu Warta Zawiercie 25 28
BBTS Bielsko-Biała 26 19
Łuczniczka Bydgoszcz 26 16
Dafi Społem Kielce 26 14

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA