Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 26 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Częstochowska
Radio Plus Radom /RADOM/Marzena Wróbel pyta

Wiadomości z Radomia

Marzena Wróbel pyta

01 październik 2015 / Tekst
O nauczycielach, służbie zdrowia i... kindersztubie mówiła podczas konferencji prasowej posłanka Marzena Wróbel. Nie zabrakło także pytań.
Marzena Wróbel pyta
fot. radom24.pl
Dlaczego wielu nauczycieli pracuje na umowy na czas określony? - pytała posłanka i uzasadniała swoje niezrozumienie: - Nie wierzę, że część z nich nie mogłaby pracować na czas niekreślony. Taka umowa gwarantuje stabilizację nie tylko im, ale też ich bliskim. Podczas środowej konferencji prasowej posłanka Marzena Wróbel wyjaśniła, że w tym roku zwiększyła się liczba nauczycieli, którzy zostali zatrudnieni na czas określony. Zapowiedziała także, że wystąpi do prezydenta Radomia z zapytaniem, ilu z nich można zatrudnić na umowę na czas nieokreślony.

Kolejnym tematem, który poruszyła posłanka były ciężkie warunki pracy radomskich pielęgniarek oraz wynagrodzenie niewspółmierne do trudów, z którymi się spotykają: - Szpital pracuje w rygorach ostrego dyżuru. Nie przełożyło się to jednak na wzrost zarobków. - poinformowała posłanka i zapytała: - Czy pielęgniarki i personel pomocniczy mogą liczyć na podwyżki? Marzena Wróbel zapowiedziała także, że po uzyskaniu przeczącej odpowiedzi, skieruje pismo z podobnym pytaniem do Narodowego Funduszu Zdrowia.

Na zakończenie konferencji posłanka skomentowała fakt, że na pisma, które kieruje do prezydenta odpowiadają urzędnicy: - Na cztery pisma skierowane do Radosława Witkowskiego, odpowiedź tylko na jedno z nich sygnowana jest jego podpisem. Nawet marszałek na każde moje zapytanie odpowiada osobiście. To wyraz szacunku, to jest element kindersztuby – dodała.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4