Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 19 czerwca - święci męczennicy Gerwazy i Protazy
Radio Plus Radom /RADOM/Masażyści dołączają do protestu fizjoterapeutów

Wiadomości z Radomia

Masażyści dołączają do protestu fizjoterapeutów

22 maj 2019 / Tekst

Kolejna grupa zawodowa ma dość i chce walczyć o podwyżki. Do ogólnopolskiego protestu fizjoterapeutów z zakładu rehabilitacji Radomskiego Szpitala Specjalistycznego dołączyli masażyści z miejskiej lecznicy. Dziś, po raz kolejny masowo oddają krew.

Masażyści dołączają do protestu fizjoterapeutów
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom

Fizjoterapeuci i masażyści chcą 1600 złotych podwyżki do pensji zasadniczej. Aktualnie zarabiają niecałe 2 tys. zł na rękę i chcą zmian. Podejmują różne formy protestu, np. strajk włoski, ale nie wykluczają, że podejmą bardziej radykalne kroki.

Fizjoterapeuci masowo zgłaszają się do punktów krwiodawstwa, oddają krew i wykorzystują przysługujący im za to dzień wolny od pracy. - Mamy dość czekania. Chcemy takich podwyżek, jakie dostały pielęgniarki - mówi mgr fizjoterapii Piotr Radzimowski:

Pracownicy są przemęczeni i sfrustrowani. Na fizjoterapeutów nakładane są coraz szersze obowiązki, diagnostyka i planowanie fizjoterapii. Dodatkowe obciążenia, bez waloryzacji wyceny tych świadczeń, powodują że działalność fizjoterapeutyczna jest coraz mniej rentowna - mówi specjalista rehabilitacji ruchowej Jadwiga Pobideł:

Z zabiegów w zakładzie rehabilitacji korzysta dziennie ok. 200 pacjentów. Fizjoterapeuci i masażyści mają poparcie środowiska i zrozumienie wśród pacjentów:

Jak wynika z raportów dotyczących migracji zarobkowej w Unii Europejskiej, polscy fizjoterapeuci są jedną z najliczniejszych grup szukających pracy za granicą. Do niedawna wśród kierunków emigracji dominowały Wyspy Brytyjskie, teraz Niemcy, Francja, a nawet Czechy. Podłożem tego exodusu jest niski poziom płac w tych zawodach medycznych.

1 czerwca na ulice Warszawy mają wyjść lekarze. Ta grupa zawodowa nie chce podwyżek, ale podniesienia nakładów w ochronie zdrowia.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4