Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 26 czerwca - św. Josemaría Escrivá de Balaguer, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Mateusz D. w areszcie

Wiadomości z Radomia

Mateusz D. w areszcie

05 luty 2019 / Tekst

Mateusz D., sprawca śmiertelnego wypadku na ul. Mieszka I z lipca 2017 roku został doprowadzony dziś do Aresztu Śledczego w Radomiu. Policja ujęła go podczas ćwiczeń na siłowni. 

Mateusz D. w areszcie
fot. W. Chochoł/Radio Plus Radom

Mateusz D. poza aresztem przebywał od 31 sierpnia 2018 roku. Wtedy ogłoszony został wyrok sądu II instancji i cofnięty został środek zapobiegawczy w postaci aresztu. Skazany ostatecznie miał stawić się do odbycia kary 3 stycznia. Był to to trzeci termin stawienia się, dwa poprzednie były nieskuteczne ze względu na chorobę i rehabilitację Mateusza D. Oskarżony jednak nie pojawił się. W tym wypadku Sąd Okręgowy w Radomiu wydał zarządzenie o doprowadzeniu Mateusza D. do aresztu. Doprowadzenie skazanego potwierdził nam rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu Arkadiusz Guza.

Przypomnijmy, Mateusz D. w maju ubiegłego roku usłyszał wyrok. Oskarżony został o umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mężczyzna kierując osobowym mercedesem, prowadził pojazd na obszarze zabudowanym z prędkością niedozwoloną wynoszącą około 163 km/h, co uniemożliwiło mu panowanie nad pojazdem. W wyniku zbyt szybkiej jazdy dojeżdżając do oznakowanego skrzyżowania z ulicą Królowej Jadwigi i ulicą Brzustowską, doprowadził do czołowego uderzenia mercedesa w prawy bok przejeżdżającego przed nim opla. W wyniku uderzenia kierujący oplem oraz pasażerka doznali wielonarządowych obrażeń ciała, które doprowadziły do śmierci. 

Mężczyzna został skazany na pięć lat więzienia, dodatkowo dostał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres dziesięciu lat. Skazany miał również zapłacić zadośćuczynienie córce i synowi małżeństwa, które zginęło w wypadku. Oskarżyciele posiłkowi otrzymają po pięćdziesiąt tysięcy złotych. Mateusz D. ma także wpłacić na rzecz każdego z dzieci ponad 3 tysiące złotych tytułem poniesionych przez strony wydatków. ma również zapłacić zadośćuczynienie córce i synowi małżeństwa, które zginęło w wypadku. Oskarżyciele posiłkowi otrzymają po pięćdziesiąt tysięcy złotych. Dodatkowo ma także wpłacić na rzecz każdego z dzieci ponad 3 tysiące złotych tytułem poniesionych przez strony wydatków.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4