Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Maturzyści wybierali uczelnie

Wiadomości z Radomia

Maturzyści wybierali uczelnie

23 marzec 2015 / Tekst

Ponad pół tysiąca maturzystów wzięło udział w Targach Edukacyjnych, jakie odbyły się w Końskich. Imprezę już po raz 11. zorganizowało tu wydawnictwo Starpress.

Na targach jak co roku swoje oferty prezentowały wyższe uczelnie i szkoły pomaturalne. - Dla nich to doskonała okazja dotarcia do młodych ludzi z konkretną propozycją dalszego kształcenia. Z kolei maturzyści mają pod jednym dachem około 20 uczelni, od których mogą czerpać wiedzę m.in. na temat rekrutacji i trybu kształcenia - wyjaśnia Jarosław Babicki, wiceprezes wydawnictwa Starpress.
Targi Edukacyjne odbyły się w Końskich w sali bankietowej Astoria. To właśnie tutaj młodzi ludzie mogli zapoznać się z ofertami prezentowanymi przez uczelnie. - Przyznaję, że te targi są naprawdę ciekawe. Zamiast szukać informacji w internecie, możemy o szczegółach kształcenia danej uczelni porozmawiać z osobami, które reprezentują poszczególne placówki. To jest o wiele lepsze - mówi konecki maturzysta Maciej Janiszewski. - Mnie osobiście zainteresowała oferta Uniwersytetu Łódzkiego. Bardzo ciekawe studia ekonomiczne i prawnicze. Nad nimi poważnie się zastanawiam - dodaje.
Wydawnictwo Starpress jest wydawcą kilku lokalnych tygodników, w tym "Tygodnika Koneckiego". Targi Edukacyjne zorganizuje ono także jutro w Skarżysku-Kamiennej i w środę w Starachowicach.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4