Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Radio Plus Radom /RADOM/Miasto zabiega o dofinansowanie inwestycji drogowych

Wiadomości z Radomia

Miasto zabiega o dofinansowanie inwestycji drogowych

13 kwiecień 2019 / Tekst

Trzy wnioski o przyznanie dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych skierowały władze miasta do Wojewody Mazowieckiego. Pierwszy z projektów dotyczy budowy układu komunikacyjnego na Wólce Klwateckiej, drugi zakłada rozbudowę ulic Piwnej i budowę ulicy Zgodnej, trzeci - przebudowy ulicy Małęczyńskiej.

Miasto zabiega o dofinansowanie inwestycji drogowych
fot. radom.pl

 W ramach Funduszu Dróg Samorządowych Radom jako miasto na prawach powiatu mógł złożyć trzy projekty. Do Wojewody Mazowieckiego trafiły wnioski dotyczące: budowy układu komunikacyjnego na Wólce Klwateckiej, której koszty kwalifikowane wynoszą 11,8 mln zł, rozbudowy ulicy Piwnej i budowy ulicy Zgodnej wraz z budową miejsc postojowych - wartość kosztów kwalifikowanych sięga 5,5 mln złotych i przebudowy ulicy Małęczyńskiej za 2,5 miliona złotych.

- To trzy ważne dla miasta projekty. Na Wólce Klwateckiej planujemy utworzenie strefy przemysłowej i to teren, który wymaga odpowiedniego przygotowania. Duże gospodarcze znaczenie ma także przebudowa ulicy Małęczyńskiej, która jest drogą dojazdową do wielu radomskich firm. Z kolei na przebudowę ulic Zgodnej i Piwnej od wielu lat czekają mieszkańcy tej części miasta. Chcemy poprawić komfort ich codziennego życia, a jednocześnie planujemy budowę miejsc postojowych, które będą mogły służyć obsłudze komunikacyjnej przyszłego Radomskiego Centrum Kultury czy bulwarów nad Mleczną - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Zakwalifikowane do realizacji w ramach Funduszu projekty, mogą otrzymać dofinansowanie w wysokości do 80 % kosztów kwalifikowanych zadania, przy czym minimalny poziom dofinansowania zadania wyniesie 50 % kosztów kwalifikowanych.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4