Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: bł. Jerzy Popiełuszko, męczennik
Pochmurno

11°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 92%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 19 Paź 2017

    Pochmurno 18°C 12°C

  • 20 Paź 2017

    Bardzo pochmurno 16°C 10°C

Radio Plus Radom /RADOM/Miliony na e-usługi dla szpitala

Wiadomości z Radomia

Miliony na e-usługi dla szpitala

20 kwiecień 2017 / Tekst
fot. Radio Plus Radom

Ma być prościej, szybciej i wygodniej. Radomski Szpital Specjalistyczny otrzymał niemal 9 mln zł unijnego dofinansowania na e-usługi.

 

 

 

To dobra informacja dla personelu medycznego i pacjentów. Komunikacja między szpitalem a pacjentem w dużej mierze ma dokonywać się internetowo. Uruchomiony będzie portal informacyjny dla pacjenta, e- rejestracja. Pacjent będzie otrzymywał przypomnienia o wizycie lekarskiej. Będzie miał także internetowy wgląd do dokumentacji medycznej. Dzięki nowemu systemowi zarządzania kolejkami ma zostać skrócony do minimum czas oczekiwania przy gabinetach. Także lekarze będą mieli możliwość elektronicznego dostępu do informacji medycznej o pacjentach i lekach. Będą też mieli możliwość e-zlecenia leków oraz badań bezpośrednio przy łóżku pacjenta. W ofercie będzie 15 e-usług. - To kolejny element budowy miasta przyjaznego mieszkańcom. W wielu różnych obszarach staramy się wdrażać ideę „smart city”. Tym razem do naszego szpitala wprowadzamy nowoczesne rozwiązania, które ułatwią i usprawnią pracę personelu, a jednocześnie poprawią komfort pacjentów – mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Cała inwestycja ma kosztować ponad 11,3 mln złotych. Dofinansowanie zostało przyznane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 -2020. - Wielokrotnie mówiliśmy o tym, że poważne pieniądze w tej unijnej perspektywie będą dla nas dostępne dopiero od tego roku i tak też się dzieje. Jestem przekonany, że projekt informatyzacji szpitala jest jednym z wielu, które w tym i w przyszłych latach pozwolą przy udziale pieniędzy z Unii Europejskiej poprawiać komfort życia w naszym mieście – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Gimme Hope Jo'anna

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
Cuprum Lubin 4 11
Indykpol AZS Olsztyn 3 9
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3 9
ONICO Warszawa 4 8
Jastrzębski Węgiel 3 6
GKS Katowice 4 6
Espadon Szczecin 4 6
Asseco Resovia Rzeszów 4 6
Trefl Gdańsk 3 5
MKS Będzin 4 5
Cerrad Czarni Radom 4 4
Łuczniczka Bydgoszcz 4 4
PGE Skra Bełchatów 2 3
Dafi Społem Kielce 4 2
BBTS Bielsko-Biała 3 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA