Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: 20 czerwca - bł. Benigna, dziewica i męczennica
Radio Plus Radom /RADOM/Miłość i… więcej nic w PSP 14

Wiadomości z Radomia

Miłość i… więcej nic w PSP 14

12 luty 2018 / Tekst

25 solistów, duetów i zespołów... za nami siódma edycja "Śpiewanek nasercowych" w Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 w Radomiu.

"Śpiewanki nasercowe" to próba nadania polskiego charakteru Walentynkom - amerykańskiemu świętu, które coraz mocniej wpisuje się do naszej kultury. Śpiewający na scenie prezentują polskie piosenki o miłości. - Wobec tak zamerykanizowanego charakteru Walentynek postanowiliśmy je spolszczyć. Stąd był już tylko krok od pomysłu wspólnego śpiewania polskich piosenek o miłości. W tej szkole zawsze była fajna ekipa, której się chciało robić coś innego, udało się. - odpowiada Małgorzata Gumińska pomysłodawczyni i pierwsza organizatorka "Śpiewanek", obecnie dyrektor Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej nr 2. - Impreza bardzo mocno integruje społeczność szkolną. Ja zorganizowałam trzy edycje m.in. na ludowo i wojskowo. Odbywały się co dwa lata, takie były możliwości techniczne. - wspomina dyrektor Gumińska.

Tradycyjnie na scenie prezentowali się uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz byli i obecni pracownicy szkoły. Do wspólnego śpiewania włączała się również publiczność. Jedni znali teksty polskich piosenek o miłości, inni mogli skorzystać z tekstów wyświetlanych na dużym ekranie. Tegoroczna edycja imprezy odbyła się pod hasłem: „Miłość i… więcej nic”. Swe wokalne umiejętności zaprezentowało 25 solistów, duetów i zespołów. - To już tradycja szkoły, że z okazji Dnia Zakochanych śpiewamy piosenki o miłości, polskich kompozytorów i wykonawców. Ta impreza integruje różne pokolenia szkolnej społeczności - mówi Jan Rychlicki dyrektor PSP nr 14, który również występował: - Robię to z wielką przyjemnością. Młodzież wciąż podnosi poprzeczkę i co roku muszę przygotowywać coś nowego. - dodaje dyrektor Rychlicki.

Podczas imprezy usłyszeć można było m.in "Czy te oczy mogą kłamać" czy "Miłość w Zakopanem".

Organizatorzy już teraz zapewniają, że za rok po raz kolejny w PSP nr 14 w Radomiu polska muzyka odczaruje amerykańskie święto.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4