Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 24 czerwca - Narodzenie św. Jana Chrzciciela
Radio Plus Radom /RADOM/Ministerstwo Zdrowia na tak

Wiadomości z Radomia

Ministerstwo Zdrowia na tak

01 grudzień 2016 / Tekst

Ministerstwo Zdrowia zgodziło się na utworzenie kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Technologiczno - Humanistycznym w Radomiu. 

Teraz ostatnia prosta. Wniosek trafił do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. - Przeszliśmy już kilka ważnych przeszkód. Mamy pozytywną rekomendację Polskiej Komisji Akredytacyjnej, mamy pozytywną rekomendację Ministerstwa Zdrowia. W tej chwili sprawa znowu znalazła się w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Musimy spełnić szereg bardzo wyśrubowanych warunków. To są duże środki, które należy przeznaczyć na badania. To jest kwestia pochwalenia się znaczącą ilością takich badań naukowych, ale to również konieczność bardzo twardych deklaracji ze strony miasta dotyczących szpitala - powiedział w Radiu Plus Radom wicemarszalek Senatu Adam Bielan.

Radomska uczenia z wnioskiem o uruchomienie kierunku medycznego wystąpiła do ministra nauki i szkolnictwa wyższego w październiku 2014 roku. Obecnie działa Wydział Nauk o Zdrowiu i Kultury Fizycznej. Studenci obywają praktykę zawodową w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym w zakresie fizjoterapii i pielęgniarstwa. Placówka zapewnia, że jest gotowa na współpracę z UTH, gdy uruchomiony zostanie także kierunek lekarski.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4