Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Kinga, dziewica
Radio Plus Radom /RADOM/Modlitwa w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej

Wiadomości z Radomia

Modlitwa w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej

09 kwiecień 2019 / Tekst

W kościele ojców bernardynów celebrowana była msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. 10 kwietnia mija 9. rocznica od tych tragicznych wydarzeń. W samolocie Tu-154M znajdowało się 96 najważniejszych osób w państwie. W liturgii uczestniczyła rodzina radomianina, porucznika pilota Artura Ziętka - nawigatora Tu-154M. Odczytano także listy od prezydenta Polski Andrzeja Dudy i prezes PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił o. Stanisław Górka, gwardian klasztoru ojców bernardynów w Radomiu:

W trakcie uroczystości aktor Jerzy Zelnik odczytał list od prezydenta Polski Andrzeja Dudy:

W obchodach uczestniczył m.in. wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz:

Przy pomniku modlili się również: poseł Andrzej Kosztowniak, Tomasz Sot - nadleśniczy Nadleśnictwa Kozienice, minister Marek Suski i Lucyna Wiśniewska ze stowarzyszenia "Inicjatywa":

Wcześniej złożono kwiaty przy pomniku pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich w Radomiu. Znajdują się tam również tablice upamiętniające wszystkie ofiary katastrofy smoleńskiej. To nie wszystkie ślady w Radomiu związane z katastrofą samolotu. Przy wejściu do gmachu Corazziego znajduje się tablica. Wyryto na niej słowa: "Pamięci ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, w której 10 kwietnia 2010 roku zginęło 96 osób, wśród nich Prezydent RP Lech Kaczyński, jego małżonka Maria oraz ostatni Prezydent RP na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. W tym miejscu gromadzili się radomianie, oddając hołd ofiarom tragedii narodowej. Radom, 10 kwietnia 2011 roku".

Do tej największej w powojennej historii Polski tragedii doszło 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku. W katastrofie Tu-154M zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Wśród ofiar byli także ludzie związani z regionem radomskim: Paweł Janeczek, pochodzący ze Zwolenia funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu i osobisty ochroniarz prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz starszy pilot, porucznik Artur Ziętek z Radomia. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4