Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: NMP z góry Karmel - szkaplerz karmelitański
Radio Plus Radom /RADOM/Motywująca herbata dla bezdomnych

Wiadomości z Radomia

Motywująca herbata dla bezdomnych

23 październik 2018 / Tekst

Streetworkerzy Caritas Diecezji Radomskiej zachęcają do wsparcia zbiórki herbaty i kawy dla bezdomnych. - Chodzi o to, żeby bezdomni przyszli do noclegowni na herbatę i już tu zostali - motywują swoją prośbę streetworkerzy. 

Motywująca herbata dla bezdomnych
fot. Dagmara Kornacka

Owocowa, zielona czy czarna - to nie ma znaczenia. Ciepła rozgrzewa zawsze - zwłaszcza w jesienne, chłodne dni. Wiedzą o tym streetworkrzey Caritas Diecezji Radomskiej, którzy na co dzień pracują z osobami bezdomnymi i wiedzą, jak bardzo dokuczliwe może być zimno. Dlatego zachęcają do udziału w zbiórce herbaty i kawy, którą będą częstować bezdomnych. Można powiedzieć, że akcja ma dwa dna: pierwsze to rozgrzewka dla ciała poprzez częstowanie ciepłą herbatą, drugie - rozgrzewka dla ducha. Bezdomni mogą przyjść do noclegowni, napić się ciepłej herbaty czy kawy, a przy okazji wziąć prysznic, ogolić się, otrzymać czystą bieliznę. - Nie jest łatwo wyjść z bezdomności, ale czasem się udaje. Najpierw jednak człowiek żyjący na ulicy czy klatce schodowej musi coś zjeść, napić się gorącej herbaty czy zmienić ubranie. Dopiero po tych prostych czynnościach zaczyna się praca nad motywacją - wyjaśnia streetworker Karol Majewski: 

Każdy bezdomny, który zgłosi się do noclegowni otrzyma kanapkę, dowolną ilość kawy lub herbaty oraz prowiant. Dostanie również czystą bieliznę, ciepłe skarpety, będzie miał możliwość kąpieli, ogolenia, uczesania się. - Każdy bezdomny jest godny dożyć chwili, w której dojrzeje do decyzji o zmianie swojego życia - podkreśla Karol Majewski: 

Herbatę, kawę oraz kubki przynosić można do Domu dla Bezdomnych przy ul Zagłoby 3 od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 18.00. - W czasie mrozów będziemy rozdawać około 30-40 herbat dziennie dlatego każda pomoc jest dla nas ważna - podkreśla streetworkerka Dagmara Kornacka:

To nie pierwsza akcja, do której zapraszają streetworkerzy Caritas Diecezji Radomskiej. Organizowali już m.in warsztaty higieny osobistej (relacja tutaj), zbiórkę obuwia (tutaj), zbiórkę wody (tutaj) czy wizyty u lekarza (tutaj).

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4