Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /RADOM/Można pojechać nową ul. Tartaczną

Wiadomości z Radomia

Można pojechać nową ul. Tartaczną

07 listopad 2017 / Tekst

Po kilkunastu latach starań w końcu udało się wyremontować ul. Tartaczną w Radomiu. Można już bez problemu przejechać po nowej nawierzchni.

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

Remont ulicy Tartacznej był wyczekiwany od wielu lat. Okoliczni przedsiębiorcy mieli duży problem z dotarciem do swoich firm, bo po deszczach droga zmieniała się w błotnisty potok. Ulicę udało się wyremontować wspólnymi siłami.

- To nie tylko miasto i nie tylko pieniądze, które zostały przeznaczone z naszego budżetu, ale również przedsiębiorcy, którzy potrafili się zebrać, potrafili zrealizować dokumentację projektową i przekazali nam ją, dzięki czemu mogliśmy przystąpić do tej inwestycji - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Realizacja inwestycji nie była łatwa. Jak mówi Zbigniew Jakubczyk, jeden z przedsiębiorców z ul. Tartacznej, cały proces rozpoczął się w 2004 roku.

- Historia tej drogi zaczęła się dokładnie 13 lat temu. W 2004 roku były poczynione pierwsze kroki w kierunku urzędu miejskiego, miejskiego zarządu dróg. Tam były pierwsze spotkania i negocjacje. Pierwsze negocjacje zawsze są bardzo trudne. W zasadzie nie sugerowały, że ta droga powstanie kiedykolwiek. Pojawiło się od razu dużo problemów. Byliśmy bardzo zdeterminowani, żeby ta droga powstała. Przez kilka lat te spotkania doprowadziły do tego, że w 2009 roku powołaliśmy Społeczny Komitet Budowy Drogi. Wpisało się na listę 28 podmiotów gospodarczych z ul. Tartacznej. Uzgodniliśmy, że wykonamy projekt budowy i oddamy ziemię. Cztery firmy oddały bezpłatnie ziemię w 2010 roku. Wtedy już mieliśmy nadzieję, że ta droga powstanie bardzo szybko. Mimo kolejnych spotkań brakowało pieniędzy albo inne przyczyny techniczne powodowały, że ta droga nie mogła powstać - mówi Zbigniew Jakubczyk.

- Warto podkreślić, że ta ulica będzie alternatywą dla równoległego odcinka ul. 1905 roku, który jest w śladzie drogi krajowej. Wierzę, że to też pozwoli rozładować ruch w tych trudnych godzinach szczytowych na skrzyżowaniu Wierzbickiej z 1905 roku - dodaje wiceprezydent Konrad Frysztak.

Wartość inwestycji to 4,2 mln złotych.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4