Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /RADOM/Mroźna noc - bądźmy czujni

Wiadomości z Radomia

Mroźna noc - bądźmy czujni

06 styczeń 2017 / Tekst

IMGW ostrzega - czeka nas kolejna mroźna noc. Przez okna ciepłych domów nie patrzmy obojętnie na osoby bezdomne narażone na zamarznięcie.

Mroźna noc - bądźmy czujni
fot. pixabay.com

Z komunikatu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że nocą z piątku na sobotę najniższe temperatury w województwie mazowieckim wahać się będą między -20°C a -15°C.

Dla osób bezdomnych mogą to być temperatury zabójcze. Wystarczy jeden telefon, by uratować komuś życie - przypomina Justyna Leszczyńska - rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Radomiu:

Policjanci jak co roku, w walce z zamarznięciami współpracują ze Strażą Ochrony Kolei, Strażą Graniczną, ośrodkami pomocy społecznej i Strażą Miejską. Jednak, aby dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy, potrzebna jest reakcja nie tylko służb, ale każdego człowieka. O obserwację i dzielenie się informacjami apeluje także Piotr Stępień - rzecznik radomskiej Straży Miejskiej:

Osoby bezdomne mogą również skorzystać z radomskich noclegowni. Jeśli spotkamy człowieka bezdomnego warto przypomnieć mu o tej możliwości. - Wystarczy porozmawiać z taką osobą, nie patrzmy na nią z wyższością, nie silmy się na jałmużnę - apeluje Wojciech Dąbrowski - kierownik Schronisko dla Bezdomnych Kobiet i noclegownia dla bezdomnych kobiet i mężczyzn przy ul. Zagłoby w Radomiu:

Noclegownia przy ul. Zagłoby 3 przeznaczona jest dla 24 osób, jednak jak mówi Wojciech Dąbrowski miejsce znajdzie się dla każdego - jedynym warunkiem jest trzeźwość.

Natomiast w schronisku dla bezdomnych mężczyzn przy ul. Słowackiego 188 jest 38 miejsc noclegowych oraz 4 miejsca interwencyjne. Tutaj również - każda z osób, która zgłosi się do ośrodka, otrzyma dach nad głową - zapewniają pracownicy.

Warto pamiętać także o osobach starszych, czy samotne. Mogą one z różnych przyczyn nie radzić sobie z codziennymi czynnościami, jak chociażby z napaleniem w piecu. - Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie nie wstydźmy się sprawdzić i zapytać czy potrzebuje naszej pomocy. Należy pamiętać, że są ośrodki i placówki, w których taka osoba otrzyma opiekę i będzie bezpieczna. O trudnej sytuacji sąsiada czy znajomego warto powiadomić Ośrodek Pomocy Społecznej. - zachęcają policjanci.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4