Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: 11 grudnia - św. Damazy I, papież
Pochmurno

1°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 92%

Wiatr: 17.70 km/h

 • 11 Gru 2018

  Bardzo pochmurno 2°C -1°C

 • 12 Gru 2018

  Bardzo pochmurno 0°C -2°C

Radio Plus Radom /RADOM/Na rolkach, rowerach i deskorolkach po mieście!

Wiadomości z Radomia

Na rolkach, rowerach i deskorolkach po mieście!

26 czerwiec 2018 / Tekst

Za nami kolejny dzień Dni Radomia. Dziś promocja ekologicznych środków transportu. Centrum miasta opanowali rowerzyści, rolkarze i deskorolkarze.

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” zaproponował dziś w ramach Dni Radomia alternatywne środki transportu. Wydarzenie odbywało się pod hasłem „Eko, retro, fit. Na okrągło!”.

Rozpoczęło się od warsztatów jazdy na bicyklach. Retrocykliści „Sprężyści” zaprosili natomiast na Letni Zlot Rowerów Zabytkowych. Była też możliwość ozdobienia swojego roweru!

Na fontanny tłumnie przybyli radomianie na różnych środkach transportu – rowerach, rolkach, deskorolkach, a nawet hulajnogach.

Pan Paweł i Maja przyjechali na rolkach. Przekonują, że tak jest zdrowiej.

Nie brakowało też rowerzystów. – Szybciej przemieszczam się po centrum na rowerze – mówi.

O 19:15 rowerzyści wspólnie z rolkarzami przejechali przez centrum miasta.

 

W kolejnych dniach:

27 czerwca, od godz.16.00 – Radom – miasto otwarte

Środa upłynie nam pod znakiem wielokulturowości i różnorodności mieszkańców Radomia. Wspólnie zastanowimy się, czy nasze miasto jest przyjazne osobom niepełnosprawnym, będzie także możliwość poznać przedstawicieli różnych kultur, którzy na co dzień mieszkają, pracują i studiują w naszym mieście.

28 czerwca, od godz. 19.00 – Radom gola!

Po meczu Polska-Japonia zaprosimy wszystkich na deptak na sportowe rozgrywki na wcale nie takim mini boisku. Stworzymy drużyny „Radom” i „reszta świata”, chętni będą mogli także zmierzyć się ze specjalnie uformowaną drużyną, która „zagra” ekipę zwycięzców z wcześniejszego meczu mundialowego. W programie również otwarty trening ze szkółką piłkarską KT Ajax Radom, pokaz mistrzowskich sztuczek z piłką i… turniej w piłkarzyki! Chętni będą też mogli poskakać na trampolinie udostępnionej przez Jump World.

29 czerwca, od godz. 15.00 – Miasto ze snów

W piątek pobawimy się poduchami, w bańkowej, fantastyczno-kolorowej oprawie, o którą zadba nieprzewidywalna grupa Awaria. Teatr Baj Pomorski z Torunia wystawi w swoim zaczarowanym wozie spektakl Pinokio, a potem na scenie na fontannach Teatr Pijana Sypialnia zaprosi na muzyczno-taneczne widowisko Sztuczki. To wszystko na deptaku przy fontannach.

A wieczorem, o godz. 21.00 przeniesiemy się do Starego Ogrodu by wziąć udział w magicznej, czerwcowej nocy w klimacie rodem z „Wiedźmina”. Weźmiemy udział w koncercie radomskiej grupy JMS. Po gigu ogniste show, a na deser – elektro w wykonaniu poznańskiej grupy Brodacze. Są prawie jak ZZ Top, ale młodsi, elektroniczni i nieokrzesani!

30 czerwca, od godz. 14.00 – Bajkowy Radom

Witold Gombrowicz mawiał, że „Radom nie jest poematem nawet o poranku” i być może miał rację. My jednak postaramy się pokazać, że Radom może być bajkowy! Samego Gombrowicza zamierzamy przebrać. Jak? To się dopiero okaże! Wszyscy uczestnicy zabawy też będą mogli stworzyć sobie w warsztatowni unikalne przebrania, a potem uwiecznić efekt pracy w foto atelier. Bajkę o Radomiu pomogą też stworzyć radomscy opowiadacze, którzy w otoczeniu poduch będą snuli wspólnie z Wami opowieści dziwnej treści. Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi zaprosi najmłodszych na wesoły spektakl Para buch!, a Klaun Kluseczka poprawi humor nawet największym maruderom, dużym i małym.

Zupełnie z innej bajki Jagodziński Trio zagra na trawie, w centrum miasta… Chopina – to około godz. 16.00. 

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

1°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 92%

Wiatr: 17.70 km/h

 • 11 Gru 2018

  2°C -1°C

 • 12 Gru 2018

  0°C -2°C

ARTYSTA TYGODNIA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 8 23
Cerrad Czarni Radom 9 21
Aluron Virtu Warta Zawiercie 9 17
Jastrzębski Węgiel 8 16
Stocznia Szczecin 8 15
ONICO Warszawa 8 15
PGE Skra Bełchatów 9 15
Indykpol AZS Olsztyn 9 12
Trefl Gdańsk 8 11
GKS Katowice 8 10
Chemik Bydgoszcz 8 8
Cuprum Lubin 10 6
Asseco Resovia Rzeszów 9 5
MKS Będzin 9 5

POLECAMY

230x190 4

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA