Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Kinga, dziewica
Radio Plus Radom /RADOM/Na rolkach, rowerach i deskorolkach po mieście!

Wiadomości z Radomia

Na rolkach, rowerach i deskorolkach po mieście!

26 czerwiec 2018 / Tekst

Za nami kolejny dzień Dni Radomia. Dziś promocja ekologicznych środków transportu. Centrum miasta opanowali rowerzyści, rolkarze i deskorolkarze.

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” zaproponował dziś w ramach Dni Radomia alternatywne środki transportu. Wydarzenie odbywało się pod hasłem „Eko, retro, fit. Na okrągło!”.

Rozpoczęło się od warsztatów jazdy na bicyklach. Retrocykliści „Sprężyści” zaprosili natomiast na Letni Zlot Rowerów Zabytkowych. Była też możliwość ozdobienia swojego roweru!

Na fontanny tłumnie przybyli radomianie na różnych środkach transportu – rowerach, rolkach, deskorolkach, a nawet hulajnogach.

Pan Paweł i Maja przyjechali na rolkach. Przekonują, że tak jest zdrowiej.

Nie brakowało też rowerzystów. – Szybciej przemieszczam się po centrum na rowerze – mówi.

O 19:15 rowerzyści wspólnie z rolkarzami przejechali przez centrum miasta.

 

W kolejnych dniach:

27 czerwca, od godz.16.00 – Radom – miasto otwarte

Środa upłynie nam pod znakiem wielokulturowości i różnorodności mieszkańców Radomia. Wspólnie zastanowimy się, czy nasze miasto jest przyjazne osobom niepełnosprawnym, będzie także możliwość poznać przedstawicieli różnych kultur, którzy na co dzień mieszkają, pracują i studiują w naszym mieście.

28 czerwca, od godz. 19.00 – Radom gola!

Po meczu Polska-Japonia zaprosimy wszystkich na deptak na sportowe rozgrywki na wcale nie takim mini boisku. Stworzymy drużyny „Radom” i „reszta świata”, chętni będą mogli także zmierzyć się ze specjalnie uformowaną drużyną, która „zagra” ekipę zwycięzców z wcześniejszego meczu mundialowego. W programie również otwarty trening ze szkółką piłkarską KT Ajax Radom, pokaz mistrzowskich sztuczek z piłką i… turniej w piłkarzyki! Chętni będą też mogli poskakać na trampolinie udostępnionej przez Jump World.

29 czerwca, od godz. 15.00 – Miasto ze snów

W piątek pobawimy się poduchami, w bańkowej, fantastyczno-kolorowej oprawie, o którą zadba nieprzewidywalna grupa Awaria. Teatr Baj Pomorski z Torunia wystawi w swoim zaczarowanym wozie spektakl Pinokio, a potem na scenie na fontannach Teatr Pijana Sypialnia zaprosi na muzyczno-taneczne widowisko Sztuczki. To wszystko na deptaku przy fontannach.

A wieczorem, o godz. 21.00 przeniesiemy się do Starego Ogrodu by wziąć udział w magicznej, czerwcowej nocy w klimacie rodem z „Wiedźmina”. Weźmiemy udział w koncercie radomskiej grupy JMS. Po gigu ogniste show, a na deser – elektro w wykonaniu poznańskiej grupy Brodacze. Są prawie jak ZZ Top, ale młodsi, elektroniczni i nieokrzesani!

30 czerwca, od godz. 14.00 – Bajkowy Radom

Witold Gombrowicz mawiał, że „Radom nie jest poematem nawet o poranku” i być może miał rację. My jednak postaramy się pokazać, że Radom może być bajkowy! Samego Gombrowicza zamierzamy przebrać. Jak? To się dopiero okaże! Wszyscy uczestnicy zabawy też będą mogli stworzyć sobie w warsztatowni unikalne przebrania, a potem uwiecznić efekt pracy w foto atelier. Bajkę o Radomiu pomogą też stworzyć radomscy opowiadacze, którzy w otoczeniu poduch będą snuli wspólnie z Wami opowieści dziwnej treści. Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi zaprosi najmłodszych na wesoły spektakl Para buch!, a Klaun Kluseczka poprawi humor nawet największym maruderom, dużym i małym.

Zupełnie z innej bajki Jagodziński Trio zagra na trawie, w centrum miasta… Chopina – to około godz. 16.00. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4