Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Na Ustronie powrócą Indianie

Wiadomości z Radomia

Na Ustronie powrócą Indianie

13 czerwiec 2019 / Tekst

Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” w Radomiu zaprasza mieszkańców Ustronia, ale nie tylko, do udziału w imprezie plenerowej "Scena Letnia – Park Ustronie". W najbliższą sobotę, 15 czerwca do Parku Ustronie, w którym wiele lat temu funkcjonowała wioska indiańska, powrócą… Indianie.

Organizatorem tej niezwykłej i oryginalnej imprezy jest MOK "Amfiteatr". W programie moc atrakcji dla małych i dużych. A to za sprawą Tulette Osady Rękodzieła Indiańskiego, która przygotuje dla dzieci, młodzieży, a także dorosłych liczne warsztaty - mówi specjalista do spraw edukacji medialnej MOK "Amfiteatr" Mariusz Skopek:

W namiotach tipi chętni będą mogli podziwiać wystawę rękodzieła, strojów i sprzętu codziennego użytku. W wiosce indiańskiej będzie można również wziąć udział w warsztatach młodego wojownika. Chodzi tu m.in. o naukę strzelania z łuku lub wenchestera. Dla nieco młodszych uczestników organizatorzy przewidzieli także blok gier i zabaw, w tym m.in. rzut indiańskimi lotkami, rzut na rogi bizona, zwijanie dżdżownic, płukanie złota oraz łapanie węży.

O godz. 18:30 publiczność będzie mogła zobaczyć, jak wyglądał taniec pow – pow w tradycyjnych strojach indiańskich. Na zakończenie tej części imprezy zaplanowano także „taniec ziemniaka” z udziałem mieszkańców. Natomiast o godz. 19.00 zainteresowani przeniosą się w zupełnie inne klimaty. Na scenie ustawionej w Parku Ustronie wystąpi zespół Tsigunz Fanfara Avantura, który zagra żywiołową muzykę bałkańską. Obok sceny zostaną ustawione tzw. „dechy”, które pozwolą na taniec w rytmach tego niezwykle radosnego zespołu.

Przypomnimy, Scena Letnia – Park Ustronie to impreza w całości finansowana z Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. Początek pikniku indiańskiego o godz. 16.00.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4