Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Najmłodsi - bezpieczni!

Wiadomości z Radomia

Najmłodsi - bezpieczni!

03 grudzień 2018 / Tekst

Kolejna tura odblasków i świecących gadżetów trafiła do uczniów. Tym razem pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu odwiedzili pierwszaków i przedszkolaków z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 na radomskich Borkach. 

Najmłodsi - bezpieczni!
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego od kilku lat prowadzi działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zaczęło się od akcji "Jesteś widoczny - jesteś bezpieczny", teraz kampania trafia co coraz młodszych użytkowników ruchu drogowego - pierwszaków oraz przedszkolaków, ale również do seniorów. - Akcja ma wymiar teoretyczny, ale i praktyczny - zauważa Zbigniew Mazurkiewicz - wicedyrektor radomskiego WORD-u:

Pierwszoklasiści obejrzeli film dotyczący bezpieczeństwa na drodze, odpowiadali na pytania, chwalili się wiedzą na temat poprawnych i niepoprawnych zachowań w ruchu drogowym. Na koniec dostały odblaski i złożyły obietnicę używania ich. Uczniowie zerówek również wzięły w krótkiej prelekcji, otrzymały odblaskowe pluszowe słoniki oraz węże, dzięki którym będą mogły czuć się bezpiecznie podczas szkolnych spacerów. Dzieci mimo młodego wieku o bezpieczeństwie na drodze wiedzą sporo, deklarują również, że swoją wiedzą będą dzieliły się z najbliższymi: 

Uczniowie od najmłodszych klas biorą udział w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa. - Systematyczne omawianie tematu wyrobi w dzieciach nawyk noszenia odblasków - ma nadzieję Małgorzata Szust - nauczyciel nauczania początkowego: 

 Z wizyty przedstawicieli Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego cieszy się Marek Sternalski - dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radomiu: 

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4