Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /RADOM/Napisz list do bezdomnego!

Wiadomości z Radomia

Napisz list do bezdomnego!

27 lipiec 2018 / Tekst

Kilka ciepłych słów może znaczyć dla nich więcej, niż pieniądze. Przyjaciele Bezdomnych z Radomia zachęcają do pisania listów do osób bezdomnych.

Napisz list do bezdomnego!
fot. pixabay.com (mozlase__)

Grupa Przyjaciół Bezdomnych działa w Radomiu od niespełna roku. Wolontariusze pod przewodnictwem ks. Daniela Glibowskiego odwiedzają osoby bezdomne na ulicach Radomia. Tym, którzy chcą zmienić swoje życie podpowiadają, jak to zrobić. Tych, którzy nie chcą niczego zmieniać, starają się zmotywować i wspierać. Przyjaciele Bezdomnych zakładają również modlitewne margaretki. Chodzi o to, by codziennie ktoś modlił się w intencji jednego bezdomnego. Działania grupy obserwować można na fanpage'u Przyjaciele Bezdomnych.

Tam oglądać można m.in filmiki z nocnych przejazdów rowerowych ks. Daniela i wolontariuszy, którzy spotykają się z bezdomnymi. Rozmawiają, modlą się, wspominają i otrzymują listy. Każdy, kto chciałby napisać kilka miłych słów do osoby bezdomnej może to zrobić.

"Słowa, które napisaliście są fantastyczną motywacją, dostarczają niesamowitych wzruszeń i wyciskają łzy z oczu niejednej samotnej osoby. Chwyćcie w dłonie kartkę i długopis i piszcie, co wam serce podyktuje, a nasza rowerowa "Boża Poczta" dostarczy listy tym, którzy czekają na nią na ulicach, pod mostami, wiaduktami i w pustostanach. O tym, jak działają nasi "listonosze" dowiecie się z filmów, które pojawiają się na naszej facebookowej stronie późnymi wieczorami." - piszą na swojej stronie Przyjaciele Bezdomnych, a ksiądz Daniel opowiadał podczas jednej z wieczornych przejażdżek:

"Jeśli chcesz obdarzyć radością jednego z naszych Bezdomnych Przyjaciół, daj nam znać w wiadomości na facebook’u lub poprzez e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., podamy Ci nasz adres, na który będziesz mógł wysłać list. Pamiętaj, że bezdomni to nie tylko mężczyźni, to także spora grupa kobiet. Pisząc list, zaznacz na kopercie, do kogo kierujesz swoje słowa. (np. LK- list do kobiety, LM- list do mężczyzny)." - zachęcają Przyjaciele Bezdomnych.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4