Na antenie: Sedno sprawy
Jacek Prusinowski
Patron dnia: 21 listopada - św. Gelazy I, papież
Pochmurno

0°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 92%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 21 Lis 2017

    Pochmurno 3°C 0°C

  • 22 Lis 2017

    Chwilowe opady deszczu 3°C 0°C

Radio Plus Radom /RADOM/Narutowicza/Traugutta - rusza remont

Wiadomości z Radomia

Narutowicza/Traugutta - rusza remont

21 kwiecień 2017 / Tekst
fot. facebook.com/konrad.frysztak.RADOM

Rozpoczyna się przebudowa skrzyżowania ulic Narutowicza i Traugutta w Radomiu. Prace mają potrwać do końca czerwca, a ich celem będzie usprawnienie ruchu rowerowego na skrzyżowaniu.

W ramach przebudowy przedłużony zostanie pas do skrętu w lewo z ulicy Narutowicza w ulicę Kościuszki. Kierowcy będą mogli również z ulicy Moniuszki dojechać do Narutowicza.W ramach przebudowy do zadań wykonawcy będzie należało wykonanie przebudowy skrzyżowania ul. Narutowicza z ul. Traugutta w Radomiu wraz z dostosowaniem sygnalizacji świetlnej realizowanej w ramach zadania: „Usprawnienia ruchu rowerowego”.

Zamówienie obejmuje: zmianę geometrii drogi, budowę odwodnienia, montaż nowych konsol sygnalizatorów i masztów sygnalizacji, a także przeprogramowanie sterownika sygnalizacji.

Przebudowa przyniesie również udogodnienia dla pieszych i rowerzystów. Wykonawca zamontuje 13 słupów oświetleniowych, wybuduje blisko 300 m chodników z kostki brukowej z zastosowaniem płyt chodnikowych z wypustkami w lokalizacji przejścia dla pieszych. Wykonane zostaną również ciągi rowerowe o nawierzchni bitumicznej oraz poziome grubowarstwowe oznakowanie. Ścieżka rowerowa z ul. Moniuszki przez ul. Traugutta połączona zostanie z ul.Jaracza. Dzięki temu połączone zostaną osiedla Śródmieście, Planty oraz Ustronie. Natomiast po wybudowaniu ścieżku przy alei Grzecznarowskiego, rowerzyści będą mogli bezpiecznie przejechać na Idalin i Janiszpol.

Inwestycję wykona Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo - Handlowe INTERBUD z Radomia. Prace zakończą się 30 czerwca tego roku.

Czy przebudowa spowoduje utrudnienia w ruchu? Na to pytanie odpowiada Marek Ziółkowski z Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji: - Ulica nie będzie zamykana, pojawić się mogą jedynie zwężenia. Będą one występować okresowo - pojedyncze pasy ruchu zwężane będą tylko wtedy, kiedy trzeba będzie coś przebudowywać.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Maria Magdalena"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 8 24
GKS Katowice 8 17
Indykpol AZS Olsztyn 8 16
Trefl Gdańsk 8 15
PGE Skra Bełchatów 7 15
Cuprum Lubin 9 14
Jastrzębski Węgiel 8 14
Espadon Szczecin 8 14
ONICO Warszawa 9 14
Asseco Resovia Rzeszów 8 13
MKS Będzin 9 10
Cerrad Czarni Radom 8 10
Łuczniczka Bydgoszcz 8 10
Dafi Społem Kielce 8 5
Aluron Virtu Warta Zawiercie 7 4
BBTS Bielsko-Biała 9 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA