Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Tomasz Bednarek
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /RADOM/Nauczyciele nagrodzeni

Wiadomości z Radomia

Nauczyciele nagrodzeni

13 październik 2016 / Tekst

135 radomskich nauczycieli otrzymało dziś Nagrody Prezydenta. W ten sposób rozpoczęły się obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Nauczyciele nagrodzeni
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Nagrody przyznawane są co roku. Nauczyciele otrzymują wyróżnienia za osiągnięcia w minionym roku szkolnym. Jak mówi wiceprezydent Radomia - Karol Semik - chciałoby się nagrodzić każdego pracownika oświaty:

Podczas uroczystej gali w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu głos zabrał m.in. Radosław Witkowski - prezydent miasta: - Spotykamy się w roku szczególnym - roku zapowiadanych zmian w systemie polskiej oświaty. Zmian, które wprowadzają wiele pytań, ale też wiele zadań, które stawiają przed m.in samorządem. Zapewniam Państwa, że wszystkie decyzje, które będziemy podejmować z wiceprezydentem Karolem Semikiem i z panią dyrektor Wydziału Edukacji Małgorzatą Ostrowską, będą dobre i będą uwzględniały interes Państwa i radomskiej oświaty. Mogę państwa zapewnić, że Prezydent Miasta Radomia w tych zmianach będzie z Państwem.

Temat reform jest ważny również dla Tomasza Korczaka - prezesa radomskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego:

Jednak w czwartek, 13 października w Sali Koncertowej radomskiej Szkoły Muzycznej panowały radosne nastroje. Nauczyciele, którzy zostali wyróżnieni podkreślają, że ich praca - niejednokrotnie trudna - przynosi wiele radości i satysfakcji:

Obok nauczycieli wyróżnieni zostali również uczniowie. Stypendium ufundowane przez Biskupa Radomskiego Henryka Tomasika  otrzymała Katarzyna Zielińska - uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Radomiu - laureatka 26. Olimpiady Teologii Katolickiej. Wręczone zostały także stypendia ufundowane przez Prezydenta Miasta Radomia.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4