Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: bł. Czesław, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Nie było rozmów w sprawie DK9?

Wiadomości z Radomia

Nie było rozmów w sprawie DK9?

07 kwiecień 2017 / Tekst

Radni radomskiej Platformy Obywatelskiej zarzucają posłom Prawa i Sprawiedliwości, że nie rozmawiali z ministrem infrastruktury w sprawie dofinansowania przebudowy al. Wojska Polskiego. - Minister nie sporządza notatek służbowych z każdego spotkania - odpowiada wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz.

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

- Pieniędzy na przebudowę al. Wojska Polskiego nigdy nie było. Nigdy nie były one zarezerwowane w budżecie państwa. Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości po prostu okłamali nas. Okłamali radomian. Poseł Andrzej Kosztowniak i poseł Marek Suski nie prowadzili żadnych oficjalnych rozmów w tej sprawie - mówiła Marta Michalska-Wilk, radna PO.

Przypomnijmy, że 4 kwietnia radni PO otrzymali odpowiedź z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa na wcześniejsze zapytanie o zarezerwowanie kwoty 60 mln zł na przebudowę DK9 w budżecie państwa na 2017 rok. "Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa informuje, że w ostatnich miesiącach nie wpłynął żaden wniosek o zarezerwowanie takiej kwoty w budżecie państwa" - czytamy w dokumencie.

Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki odpowiada, że winę za to, że nie wpłynął żaden wniosek ponosi miasto. - Nie wpłynął bo jedyna osoba jaka mogła to zrobić, czyli prezydent Witkowski, tego nie zrobiła. Nie wiem skąd w ogóle myślenie, że jakiś wniosek posłowie czy ktoś inny mieliby złożyć do Ministerstwa Infrastruktury o zabezpieczenie 60 mln zł na Wojska Polskiego? Co to w ogóle za pomysł i procedura? Nie dziwię się, że jest taka odpowiedź Ministerstwa, bo innej być nie może.

W odpowiedzi z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa znalazło się również zdanie, że Andrzej Kosztowniak i Marek Suski nie rozmawiali oficjalnie z ministrem na temat przebudowy DK 9.

"Jednocześnie resort infrastruktury i budownictwa informuje, że nie jest w posiadaniu notatek służbowych, protokołów ani innych dokumentów potwierdzających, że Minister Infrastruktury i Budownictwa lub którakolwiek z pozostałych osób z kierownictwa Ministerstwa ustalały sposób finansowania tej inwestycji z Panami posłami Andrzejem Kosztowniakiem oraz Markiem Suskim."

Artur Standowicz przekonuje, że posłowie Prawa i Sprawiedliwości rozmawiali z ministrem na temat dofinansowania ten inwestycji, ale ten nie sporządzał notatek służbowych z tych spotkań. - To, że nie ma na okoliczność rozmów parlamentarzystów w Ministerstwie danych notatek nie jest żadnym dowodem i świadczy jedynie o tym, że Minister takowych nie sporządza z każdego spotkania. Poza tym do wspomnianych spotkań dochodziło w Sejmie. Ja też spotykam się z wieloma osobami i nie robię z tego żadnych notatek. Nic w tym nadzwyczajnego nie ma - dodaje Artur Standowicz.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4