Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 27 maja - św. Augustyn z Canterbury, biskup
Radio Plus Radom /RADOM/[Aktualizacja] Nie mogą wrócić z wakacji! - Neckermann odpowiada

Wiadomości z Radomia

[Aktualizacja] Nie mogą wrócić z wakacji! - Neckermann odpowiada

16 lipiec 2018 / Tekst

200 Polaków, wśród nich radomianie, utknęło na lotnisku na Majorce. Już drugi dzień czekają na samolot powrotny do Warszawy. Lot nie wiadomo z jakich przyczyn został odwołany. Organizatorem wakacji jest biuro podróży Neckermann.

[Aktualizacja] Nie mogą wrócić z wakacji! - Neckermann odpowiada
foto: Monika Bator-Gregorczyk

O sytuacji poinformowała nas Monika Bator-Gregorczyk, radomska lekarka, która spędzała na Majorce wakacje z całą rodziną - mężem i dwójką dzieci. Jak mówi na lotnisku jest chaos, nikt nic nie wie, ministerstwo i urząd marszałkowski odsyłają do biura podróży, a chodzi nie tylko o Neckermanna, ale także o inne renomowane biura, m.in. Tui

200 Polaków na Majorce i tyle samo na greckiej wyspie Kos - taką informację turyści z Majorki otrzymali z Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie

Jak dodaje Monika Bator-Gregorczyk najgorzej niewygody i trudną sytuację znoszą dzieci

Obecnie podróżni przebywają w hotelu pod Palmą. Neckermann nie odpowiada. Samolotu nadal nie ma. Nie ma też informacji od polskiego biura, na miejscu nie ma też rezydenta. Jak poinformowała nas Marta Milewska rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, rzeczywiście turyści z Polski dzwonią do urzędu i informują o swojej sytuacji. - My jednak możemy pomóc tylko w sytuacji, kiedy konkretne biuro ogłasza upadłość. Umowy tak są skonstruowane, że w takiej sytuacji należy oczekiwać pomocy z biura podróży, bądź u przewoźnika - tłumaczy Marta Milewska.

Otrzymaliśmy także oficjalne stanowisko biura podróżny Neckermann:

- Zgodnie z informacją jaką uzyskaliśmy od przewoźnika, opóźnienie lotu jest spowodowane usterką techniczną samolotu. Zdajemy sobie sprawę z niedogodności, ale w takim przypadku priorytetem jest zawsze bezpieczeństwo klientów. Start samolotu z Majorki przewidywany jest o godzinie 13.00. Klienci są pod opieką, otrzymali świadczenia: wszyscy zostali zakwaterowani w hotelach, mają zapewnione wyżywienie - poinformowała Magdalena Plutecka PR Manager, Rzecznik Prasowy Neckermann Podróże. Dodaje też, że: - Samolot czarteruje biuro podróży TUI, które pozostaje w bezpośrednim kontakcie z przewoźnikiem. My mamy blok miejsc – opóźnienie dotknęło 54 klientów Neckermann Podróże - mówi Magdalena Plutecka.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4