Nie negocjacje, a pomoc... Radom - Radio Plus Radom
Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 20 sierpnia - Samuel, prorok
Częściowe zachmurzenie

17°C

Radom

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 81%

Wiatr: 11.27 km/h

 • 20 Sie 2018

  Częściowe zachmurzenie 31°C 17°C

 • 21 Sie 2018

  Częściowe zachmurzenie 25°C 13°C

Radio Plus Radom /RADOM/Nie negocjacje, a pomoc...

Wiadomości z Radomia

Nie negocjacje, a pomoc...

25 styczeń 2018 / Tekst

- Opozycyjna większość powinna mocniej zastanowić się nad skutkami zaproponowanych zmian w projekcie budżetu. Wiele z nich może zaszkodzić radomianom. - oceniają wiceprezydenci Radomia. Dziś odbędzie się trzecie spotkanie wiceprezydentów z radnymi, którzy nie zgadzają się na przyjęcie budżetu na 2018 rok zaproponowanego przez prezydenta Radosława Witkowskiego.

Nie negocjacje, a pomoc...
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Rozmowa o skutkach dla miasta:

Dziś ostatnie spotkanie wiceprezydentów z radnymi. Jak zapowiada wiceprezydent Karol Semik nie będą to negocjacje, a rozmowa o możliwych skutkach finansowych i prawnych poszczególnych propozycji. - Służymy radnym pomocą, by nie doszło do takiej sytuacji jak ostatnio, kiedy to Regionalna Izba Obrachunkowa uznała za niezgodną z prawem grudniową uchwałę w sprawie przeznaczenia 500 tysięcy złotych na realizację filmu „Klecha” - tłumaczy wiceprezydent Karol Semik:

Konsekwencje drogowe:

Podczas konferencji prasowej wiceprezydenci przedstawili zagrożenia, jakie może przynieść przyjęcie niektórych wniosków postulowanych przez radnych opozycji. Poprawki wnoszone przez radnych mogą wpłynąć na inwestycje drogowe w mieście. Uderzyłyby one przede wszystkim w Radomski Program Drogowy. - Nie ma naszej zgody na likwidację programu, a także na umieszczenie w nim dróg, na których w ciągu najbliższego półrocza prace mają rozpocząć Wodociągi Miejskie. - wyjaśnia wiceprezydent Konrad Frysztak.

Radni proponują usunięcie z budżetu punktu dotyczącego obsługi komunikacyjnej Radomskiego Centrum Sportu. - Będziemy mieli najnowocześniejsze w województwie obiekty sportowe, nową halę i stadion, wokół których nie będzie dróg. - wyjaśnia wiceprezydent Frysztak:

Poprawki proponowane przez radnych opozycji dotyczą również remontu parkingu przed Radomskim Szpitalem Specjalistycznym. Zmiany w projekcie budżetu mogą zaważyć o losach parków na os. Ustronie i Obozisku. Przy parku na Obozisku miałby powstać również parking. Dotykają również wydatków bieżących. Radni proponują, by bieżące wydatki obniżyć, a wiceprezydent Konrad Frysztak pyta: - Z czego mamy zrezygnować? Z odśnieżania, koszenia trawników czy oświetlenia dróg?:

Uderzenie w seniorów?

W proponowanych poprawkach jest wykreślenie 600 tys zł, które miałyby być przeznaczone na utworzenie Centrum Aktywności Seniora, które miałoby powstać w budynku po dawnym Empiku. - Demografia jest nieubłagana, dlatego przychylnym okiem patrzymy na politykę senioralną. Teraz nasz program jest torpedowany. - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik:

Cięcia również w kulturze:

Radni oszczędności znaleźli również w kulturze - dokładnie 700 tys. zł. Obcięcia dotyczyć mają podmiotowej działalności amfiteatru: zmniejszenia ilości organizowanych imprez oraz pracowników. Szukanie oszczędności w tej dziedzinie mże odbić się również na organizacji innych imprez, m.in obchodów Radomskiego Czerwca'76 czy 100-lecia odzyskania niepodległości. Radni sugerują również cięcia związane z utworzeniem Instytutu Miejskiego. - Patrzenie na potrzeby mieszkańców, jest priorytetem wszystkich sprawujących władzę w każdym mieście. - podkreśla wiceprezydent Karol Semik:

 Na rzecz rehabilitacji?

Jednym z postulatów radnych opozycji jest zabezpieczenie w budżecie miasta 15 mln zł na oddział rehabilitacji. W autopoprawce prezydenta Radosława Witkowskiego zgłoszone zostało 100 tys zł, aby dokumentacja, która powstała nie straciła ważności. - Cały czas rozmawiamy o dodatkowym finansowaniu zewnętrznym. W poniedziałek jesteśmy umówieni z marszałkiem województwa mazowieckiego na rozmowy właśnie o oddziale rehabilitacji.

Czas do końca stycznia.

Na uchwalenie budżetu miasta radni mają czas do końca miesiąca. We wtorek, 30 stycznia odbędzie się sesja budżetowa. Jeśli miasto nie uchwali budżetu, zrobi to Regionalna Izba Obrachunkowa. - My swój budżet przedstawiliśmy radnym Rady Miejskiej. W tej chwili to radni składają poprawki. My pomagamy i odpowiadamy - nie unikamy pracy i współpracy. Nie ma naszej zgody na wiele z tych propozycji i my nie będziemy składać żadnych autopoprawek. - zapowiada wiceprezydent Konrad Frysztak.

Trzecie spotkanie w sprawie budżetu Radomia na 2018 rok już dziś o godz. 16:00.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

17°C

Radom

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 81%

Wiatr: 11.27 km/h

 • 20 Sie 2018

  31°C 17°C

 • 21 Sie 2018

  25°C 13°C

ARTYSTA TYGODNIA

Nie bądź taki szybki Bill

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 75
PGE Skra Bełchatów 30 72
Trefl Gdańsk 30 65
Asseco Resovia Rzeszów 30 57
Indykpol AZS Olsztyn 30 57
Jastrzębski Węgiel 30 57
ONICO Warszawa 30 57
Cuprum Lubin 30 45
Cerrad Czarni Radom 30 43
Aluron Virtu Warta Zawiercie 30 39
GKS Katowice 30 36
Stocznia Szczecin 30 34
MKS Będzin 30 29
Łuczniczka Bydgoszcz 30 21
BBTS Bielsko-Biała 30 19
Dafi Społem Kielce 30 15

POLECAMY

230x190 4