Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Magda Gliszczyńska, Wojtek Sałek
Patron dnia: 23 lutego - św. Polikarp, biskup i męczennik
Bardzo pochmurno

-5°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 62%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 23 Lut 2018

    Bardzo pochmurno -2°C -7°C

  • 24 Lut 2018

    Śnieg -4°C -9°C

Radio Plus Radom /RADOM/Nie negocjacje, a pomoc...

Wiadomości z Radomia

Nie negocjacje, a pomoc...

25 styczeń 2018 / Tekst

- Opozycyjna większość powinna mocniej zastanowić się nad skutkami zaproponowanych zmian w projekcie budżetu. Wiele z nich może zaszkodzić radomianom. - oceniają wiceprezydenci Radomia. Dziś odbędzie się trzecie spotkanie wiceprezydentów z radnymi, którzy nie zgadzają się na przyjęcie budżetu na 2018 rok zaproponowanego przez prezydenta Radosława Witkowskiego.

Nie negocjacje, a pomoc...
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Rozmowa o skutkach dla miasta:

Dziś ostatnie spotkanie wiceprezydentów z radnymi. Jak zapowiada wiceprezydent Karol Semik nie będą to negocjacje, a rozmowa o możliwych skutkach finansowych i prawnych poszczególnych propozycji. - Służymy radnym pomocą, by nie doszło do takiej sytuacji jak ostatnio, kiedy to Regionalna Izba Obrachunkowa uznała za niezgodną z prawem grudniową uchwałę w sprawie przeznaczenia 500 tysięcy złotych na realizację filmu „Klecha” - tłumaczy wiceprezydent Karol Semik:

Konsekwencje drogowe:

Podczas konferencji prasowej wiceprezydenci przedstawili zagrożenia, jakie może przynieść przyjęcie niektórych wniosków postulowanych przez radnych opozycji. Poprawki wnoszone przez radnych mogą wpłynąć na inwestycje drogowe w mieście. Uderzyłyby one przede wszystkim w Radomski Program Drogowy. - Nie ma naszej zgody na likwidację programu, a także na umieszczenie w nim dróg, na których w ciągu najbliższego półrocza prace mają rozpocząć Wodociągi Miejskie. - wyjaśnia wiceprezydent Konrad Frysztak.

Radni proponują usunięcie z budżetu punktu dotyczącego obsługi komunikacyjnej Radomskiego Centrum Sportu. - Będziemy mieli najnowocześniejsze w województwie obiekty sportowe, nową halę i stadion, wokół których nie będzie dróg. - wyjaśnia wiceprezydent Frysztak:

Poprawki proponowane przez radnych opozycji dotyczą również remontu parkingu przed Radomskim Szpitalem Specjalistycznym. Zmiany w projekcie budżetu mogą zaważyć o losach parków na os. Ustronie i Obozisku. Przy parku na Obozisku miałby powstać również parking. Dotykają również wydatków bieżących. Radni proponują, by bieżące wydatki obniżyć, a wiceprezydent Konrad Frysztak pyta: - Z czego mamy zrezygnować? Z odśnieżania, koszenia trawników czy oświetlenia dróg?:

Uderzenie w seniorów?

W proponowanych poprawkach jest wykreślenie 600 tys zł, które miałyby być przeznaczone na utworzenie Centrum Aktywności Seniora, które miałoby powstać w budynku po dawnym Empiku. - Demografia jest nieubłagana, dlatego przychylnym okiem patrzymy na politykę senioralną. Teraz nasz program jest torpedowany. - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik:

Cięcia również w kulturze:

Radni oszczędności znaleźli również w kulturze - dokładnie 700 tys. zł. Obcięcia dotyczyć mają podmiotowej działalności amfiteatru: zmniejszenia ilości organizowanych imprez oraz pracowników. Szukanie oszczędności w tej dziedzinie mże odbić się również na organizacji innych imprez, m.in obchodów Radomskiego Czerwca'76 czy 100-lecia odzyskania niepodległości. Radni sugerują również cięcia związane z utworzeniem Instytutu Miejskiego. - Patrzenie na potrzeby mieszkańców, jest priorytetem wszystkich sprawujących władzę w każdym mieście. - podkreśla wiceprezydent Karol Semik:

 Na rzecz rehabilitacji?

Jednym z postulatów radnych opozycji jest zabezpieczenie w budżecie miasta 15 mln zł na oddział rehabilitacji. W autopoprawce prezydenta Radosława Witkowskiego zgłoszone zostało 100 tys zł, aby dokumentacja, która powstała nie straciła ważności. - Cały czas rozmawiamy o dodatkowym finansowaniu zewnętrznym. W poniedziałek jesteśmy umówieni z marszałkiem województwa mazowieckiego na rozmowy właśnie o oddziale rehabilitacji.

Czas do końca stycznia.

Na uchwalenie budżetu miasta radni mają czas do końca miesiąca. We wtorek, 30 stycznia odbędzie się sesja budżetowa. Jeśli miasto nie uchwali budżetu, zrobi to Regionalna Izba Obrachunkowa. - My swój budżet przedstawiliśmy radnym Rady Miejskiej. W tej chwili to radni składają poprawki. My pomagamy i odpowiadamy - nie unikamy pracy i współpracy. Nie ma naszej zgody na wiele z tych propozycji i my nie będziemy składać żadnych autopoprawek. - zapowiada wiceprezydent Konrad Frysztak.

Trzecie spotkanie w sprawie budżetu Radomia na 2018 rok już dziś o godz. 16:00.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-5°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 62%

Wiatr: 22.53 km/h

ARTYSTA TYGODNIA

Hard to Say I'm Sorry

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 21 58
PGE Skra Bełchatów 21 47
ONICO Warszawa 21 47
Asseco Resovia Rzeszów 21 42
Trefl Gdańsk 21 40
Indykpol AZS Olsztyn 21 36
Jastrzębski Węgiel 21 34
Cuprum Lubin 21 33
Cerrad Czarni Radom 21 29
GKS Katowice 21 26
Espadon Szczecin 21 25
Aluron Virtu Warta Zawiercie 21 23
MKS Będzin 21 19
Łuczniczka Bydgoszcz 21 19
Dafi Społem Kielce 21 14
BBTS Bielsko-Biała 21 10

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA