Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 20 czerwca - bł. Benigna, dziewica i męczennica
Radio Plus Radom /RADOM/Nie patrz zimnym wzrokiem

Wiadomości z Radomia

Nie patrz zimnym wzrokiem

16 grudzień 2016 / Tekst

Wystarczy jeden telefon, by uratować kogoś od zamarznięcia. Policja jak co roku apeluje o pomoc w walce z mrozami.

Nie patrz zimnym wzrokiem
fot. Policja

Policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, by nie przechodzili obojętnie obok osób narażonych na wychłodzenie. Należy pamiętać, że szczególnie narażeni są bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe.

Jeśli chodzi o osoby bezdomne, w wielu przypadkach z powodu uzależnienia od alkoholu nie chcą one skorzystać z ofert noclegowni. Najczęściej osoby te z powodu wypitego alkoholu nie odczuwają zimna i są o wiele bardziej narażeni na śmierć. Jednym z najczęstszych a zarazem najbardziej mylnych mitów jest ten, że na rozgrzewkę najlepszy jest alkohol. Faktycznie przez chwilę osoba pijąca czuje ciepło,  jednak szybko jej organizm staje się jeszcze bardziej narażony na wyziębienie.

Jesienno-zimową porą na wychłodzenie organizmu narażone są również osoby starsze, czy samotne. Mogą one z różnych przyczyn nie radzić sobie z codziennymi czynnościami, jak chociażby z napaleniem w piecu. - Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie nie wstydźmy się sprawdzić i zapytać czy potrzebuje naszej pomocy. Należy pamiętać, że są ośrodki i placówki, w których taka osoba otrzyma opiekę i będzie bezpieczna. O trudnej sytuacji sąsiada czy znajomego warto powiadomić Ośrodek Pomocy Społecznej. - zachęcają policjanci.

Wystarczy jeden telefon, by uratować komuś życie - przypomina Justyna Leszczyńska - rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Radomiu:

Policjanci jak co roku, w walce z zamarznięciami współpracują ze Strażą Ochrony Kolei, Strażą Graniczną, ośrodkami pomocy społecznej i Strażą Miejską. Jednak, aby dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy, potrzebna jest reakcja nie tylko służb, ale każdego człowieka. O obserwację i dzielenie się informacjami apeluje także Piotr Stępień - rzecznik radomskiej Straży Miejskiej:

Jak wynika z danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w najbliższy weekend temperatury w Radomiu w nocy spaść mogą do minus sześciu stopni Celsjusza.

W przypadku informacji o miejscach przebywania osób bezdomnych wystarczy skontaktować się z Policją (997, 112) lub Strażą Miejską (986).

Przypomnijmy, w Radomiu w ostatnim tygodniu doszło do śmierci osoby bezdomnej. Niewykluczone, że znaleziona w pobliżu Al. Grzecznarowskiego kobieta zmarła w wyniku wychłodzenia.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4