Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 27 maja - św. Augustyn z Canterbury, biskup
Radio Plus Radom /RADOM/Nie polujemy na zebrach!

Wiadomości z Radomia

Nie polujemy na zebrach!

15 marzec 2019 / Tekst

Kampania "Kierowco! Nie polujemy na zebrach" wkroczyła w kolejną fazę. Od pierwszego kontaktu z samochodem młodzi kierowcy będą uwrażliwiani na zachowanie szczególnej ostrożności przy przejściach dla pieszych.

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

Mazowiecka policja prowadzi kampanię "Kierowco! Nie polujemy na zebrach" od 2016 roku. W lutym do akcji włączył się Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, a od 13 marca specjalne naklejki zyskały samochody ośrodków szkolenia kierowców.

Instruktorzy najpierw wysłuchali krótkiej prelekcji przygotowanej przez wydział ruchu drogowego.

- Znakujemy pojazdy szkół jazdy z subregionu radomskiego. Chcemy przez naszą kampanię uświadamiać kierujących pojazdami, jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa zwłaszcza w obrębie przejść dla pieszych - mówi podinsp. Stanisław Popiel z mazowieckiej drogówki.

Podinsp. Krzysztof Bielecki, zastępca naczelnika mazowieckiej drogówki mówi, że bezpieczeństwo wśród pieszych w ostatnim czasie wzrosło, ale wzrosła też liczba ofiar na przejściach dla pieszych.

- Przejście dla pieszych jest to miejsce, w którym trzeba zachować szczególną ostrożność. W związku z tym duży nacisk kladziemy na przejścia dla pieszych. Tym bardziej, że ludzie w różny sposób zachowują się w okolicach przejść dla pieszych - mówi Grzegorz Kwiecień z ośrodka szkolenia kierowców w Przysusze.

Zbigniew Mazurkiewicz, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu mówi, że trzeba uwrażliwiać młodych kierowców na zachowanie szczególnej ostrożności przy przejściach dla pieszych już przy pierwszym kontakcie z kierownicą.

Naklejki "Kierowco! Nie polujemy na zebrach" pojawiły się na samochodach wszystkich obecnych ośrodków szkolenia kierowców.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4