Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Kinga, dziewica
Radio Plus Radom /RADOM/Niech "Arka" płynie dalej!

Wiadomości z Radomia

Niech "Arka" płynie dalej!

04 marzec 2019 / Tekst

Arka przy Chrobrego w nowej odsłonie! W poniedziałek, 4 marca otwarta po remoncie została klubokawiarnia Stowarzyszenia Centrum Młodzieży "Arka" w Radomiu. 

Niech "Arka" płynie dalej!
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Siedziba "Arki" przy Chrobrego nazywana jest "Arką-Matką". To tutaj dwadzieścia lat temu w budynku po kawiarni "Romantycznej" powstała pierwsza placówka Stowarzyszenia. Po dwudziestu latach to miejsce nadal funkcjonuje, ale się zmienia. Teraz klubokawiarnia w "Arce" jest miejscem na miarę XXI wieku, a co najważniejsze - chce w pełni odpowiedzieć na potrzeby młodzieży. - Nasze rozmowy z młodzieżą wykazały, że jest coraz większy problem z bezpieczeństwem w klubach i miejscach, w których czas spędzają ludzie młodzi. Związane jest to z dopalaczami czy tabletkami gwałtu. Młodzi potrzebują miejsca, w którym będą mogli porozmawiać, spotkać się i bezpiecznie pobawić. My oddajemy im dziś takie miejsce - mówi ks. Andrzej Tuszyński - prezes Stowarzyszenia Centrum Młodzieży Arka w Radomiu: 

 

W kawiarni będzie można napić się herbaty czy kawy, porozmawiać, ale także pobawić się - miejsce wyposażone jest w profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie. - Będą wieczorki talentów, marzy nam się grupa teatralna czy muzyczna, ale będzie to również miejsce, gdzie bezpiecznie będzie można chociażby poczekać na autobus po szkole - mówi ks. Krzysztof Bochniak - opiekun klubokawiarni: 

 

Nowa odsłona klubokawiarni to również piękny prezent na dwudziestolecie działalności. Podczas uroczystego otwarcia nie zabrakło wspomnień i słów podziękowania. - Mury może się zmieniają, ale duch "Arki" jest ciągle taki sam - mówią Manuela Ośka i Anita Galińska - jedne z pierwszych wolontariuszek Stowarzyszenia:

 

Początki "Arki" nie były proste, trzeba było wyremontować budynek zniszczony przez pożar, od początku Stowarzyszenie borykało się z kłopotami finansowymi. Jednak było warto podejmować ten trud - mówią Barbara i Bożena Malinowskie, które z "Arką" związane są od początku:

 

"Arka" to około 1300 wolontariuszy, których wachlarz działań jest naprawdę szeroki. Od pomocy w miejskim schronisku, przez spotkania z osobami starszymi czy pomoc w odrabianiu lekcji, po czynne uczestnictwo w organizacji imprez miejskich. - My bardzo cenimy dobrych, solidnych partnerów. Arka jest bardzo solidnym i bardzo dobrym partnerem - mówi wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik: 

 

 Wraz z wiceprezydentem Jerzym Zawodnikiem wstęgę przeciął ks. bp Piotr Turzyński. - Trwa walka o duszę młodego człowieka, o cywilizację, o jutro... Dlatego potrzebne są takie miejsca, które są ocaleniem, które proponują wartości, kulturę, dobro - mówił podczas uroczystego otwarcia bp. Turzyński: 

 

Stowarzyszenie Centrum Młodzieży "Arka" powstało 16 lutego 1999 roku. Jej pierwszym prezesem mianowanym przez biskupa Edwarda Materskiego był ks. Roman Adamczyk. Niedługo po tym przekazał funkcję ks. Andrzejowi Tuszyńskiemu, który prezesem jest do dziś. W Arce pracuje ponad 20 osób, w wolontariacie natomiast działa około 1300 osób, często działalność w Arce przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. 

Kawiarenka oficjalnie działać zacznie w środę, 6 marca i czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 13.00 do 19.00.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4