Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /RADOM/Niedziela Palmowa w radomskim skansenie

Wiadomości z Radomia

Niedziela Palmowa w radomskim skansenie

09 kwiecień 2017 / Tekst

W Muzeum Wsi Radomskiej odbyła się dziś tradycyjna Niedziela Palmowa. To Msza Św., kiermasz wielkanocny, warsztaty pisankarskie.

Niedziela Palmowa to bardzo ważna impreza dla Muzeum Wsi Radomskiej, jednocześnie początek sezonu. Dyrektor placówki Ilona Jaroszek.

Okazuje się, że ludzie chcą wracać do źródeł. Stąd tak liczny udział w tradycyjnej Niedzieli Palmowej w skansenie. Dzisiejsza impreza zgromadziła też liczne grono polityków i samorządowców. Do Radomia przyjechał m.in. prezes PSL Władysław Kosiniak - Kamysz. 

Już od godz. 10 można było podziwiać i oczywiście kupować wyroby rękodzielnicze, związane ze Świętami Wielkiej Nocy. Trudno wyjść dziś z muzeum bez ozdoby świątecznej. Dużym powodzeniem cieszyły się naturalnie palmy. Dzieci z rodzicami chętnie brały udział w warsztatach pisankarskich i wyrobu palm. Można było też dowiedzieć się o wielkanocnej tradycji. Nam opowiedziała o niej Alina Bujak z zespołu "Raz na ludowo" z Lesiowa.

Centralnym punktem była Msza Św. w zabytkowym kościele z Wolanowa pod przewodnictwem biskupa radomskiego Henryka Tomasika. Współczesny człowiek bardzo szybko po wyśpiewaniu Bogu "Hosanna" woła "Ukrzyżuj go" - zauważył pasterz diecezji radomskiej. Wyraził swoje obawy dotyczące m.in. zawierania sakramentu małżeństwa, wychowania dzieci, szacunku do św. Jana Pawła II.

Jak co roku Pasję św. Mateusza wyśpiewali radomscy alumni.

Po liturgii odbyła się procesja z palmami do pól. Kilkumetrowe palmy zostały wsadzone w ziemię. Ma to chronić zasiewy. Jednym z ostatnich akordów było rozstrzygnięcie konkursu na tradycyjną palmę. Niedzieli Palmowej w Muzeum Wsi Radomskiej patronowało Radio Plus Radom.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4