Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 22 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Królowa
Radio Plus Radom /RADOM/Nieodpowiedzialny dziadek

Wiadomości z Radomia

Nieodpowiedzialny dziadek

03 sierpień 2018 / Tekst

Pijany mężczyzna wyszedł po północy na spacer z 9-miesięcznym wnuczkiem. Dziecko z naderwanymi uszami trafiło do szpitala.

Nieodpowiedzialny dziadek
fot. Pixabay

Dziadek pchał wózek środkiem ulicy Stasieckiego w Radomiu, nie zważając na jeżdżące samochody. Pół godziny po północy zauważyli go i ujęli strażnicy miejscy. - Ujęty mężczyzna mówił bełkotliwie, a jedyna informacja, którą powtarzał, to „jestem dziadkiem tego dziecka”. Nie potrafił powiedzieć jak dziecko ma na imię. W trakcie prowadzonych czynności służbowych dziecko cały czas spało w wózku. Mimo trudności w komunikacji udało się strażnikom uzyskać podstawowe informacje oraz wylegitymować mężczyznę - informuje Straż Miejska w Radomiu.

To nie koniec. Podczas wykonywanych czynności w stronę mężczyzny zaczęła zbliżać się grupa osób. Na jej widok mężczyzna zaczął być agresywny i próbował zabrać wózek z dzieckiem. Strażnicy musieli obezwładnić dziadka i użyć kajdanek. Okazało się, że w grupie tej są córki zatrzymanego, a jedna z nich to matka dziecka. - Do patrolu podeszła najpierw jedna młoda kobieta, która oświadczyła, że jest ciotką dziecka a prowadzący wózek mężczyzna to jej ojciec, po chwili kolejna kobieta oświadczyła, że jest matką dziecka i chce dziecko odebrać. Strażnicy poprosili kobietę, by chwilowo nie zabierała dziecka gdyż prowadzone są czynności służbowe. Słysząc taką prośbę kobieta oddaliła się w nieznanym kierunku. Nie można było zapobiec oddaleniu się kobiety podającej się za matkę dziecka z uwagi na agresję mężczyzny oraz będącej w pobliżu grupy osób - czytamy na stronie internetowej straży miejskiej.

Mężczyznę, który miał 2,5 promila w wydychanym powietrzu zabrała policja. Dziecko trafiło zaś do szpitala. Miało naderwane uszy.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4