Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 20 czerwca - bł. Benigna, dziewica i męczennica
Radio Plus Radom /RADOM/Niepełnosprawni chcą pracować!

Wiadomości z Radomia

Niepełnosprawni chcą pracować!

18 styczeń 2018 / Tekst

Chcesz uzyskać poradę specjalisty? Potrzebujesz pomocy mobilnego asystenta? Mobilne Centrum Pomocy w Stowarzyszeniu Nowe Perspektywy zaprasza osoby niepełnosprawne.

Niepełnosprawni chcą pracować!
fot. Monika Dudek

Mobilne Centrum Pomocy w ramach projektu Chcemy Pracować współfinansowanego przez Gminę Miasta Radomia i Europejski Fundusz Społeczny to projekt, który ma na celu aktywizację społeczno-zawodową osób z niepełnosprawnością. Wsparcie uzyskać mogą również rodzice, opiekunowie i przyjaciele osób niepełnosprawnych.

Stowarzyszenie proponuje pomoc na trzech płaszczyznach. W Mobilnym Centrum Pomocy działa bezpłatną infolinię dla osób z niepełnosprawnością czynna od poniedziałku do piątku pod numerem 800 809 988. Telefoniczny doradca udziela porad telefonicznych, a także zapisuje na bezpłatne konsultacje do specjalistów takich jak: psycholog, pedagog specjalny, doradca zawodowy czy prawnik. Centrum oferuje również pomoc mobilnego asystenta dla osób, które z powodu swojej niepełnosprawności lub dysfunkcji nie są w stanie dotrzeć do ważnych dla siebie miejsc, załatwić ważnych spraw. Zadaniem asystenta jest dojazd do osób z niepełnosprawnością i pomoc w załatwianiu spraw oraz czynności życia społecznego. Asystent jest również opiekunem osoby podczas nieobecności rodzica/opiekuna. Działa także platforma internetowa. Pod adresem www.chcemypracowac.pl osoby niepełnosprawne znaleźć mogą porady dotyczące nie tylko codziennego życia, ale także praw, jakimi rządzi się rynek pracy. To nie wszystko. Każdy chętny będzie mógł uczestniczyć w tworzeniu strony opisując swoje historie, dzieląc się swoimi pasjami, zainteresowaniami, twórczością, dyskutując na forum. Więcej o projekcie wie Paweł Borowiecki ze Stowarzyszenia Nowe Perspektywy: 

Mobilne Centrum Pomocy w ramach projektu Chcemy Pracować to projekt realizowany od września ubiegłego roku. W ramach zadania Stowarzyszenie Nowe Perspektywy przeprowadziło szereg spotkań i warsztatów dla osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów prowadzonych przez profesjonalnego trenera, coacha rozwoju osobistego. Odbyły się również warsztaty job shadowing w radomskich firmach. Podczas warsztatów osoby z niepełnosprawnością mogły obserwować pracowników, ich stanowiska pracy oraz wykonywane przez nich czynności zawodowe.

Stowarzyszenie Nowe Perspektywy mieści się w Radomiu przy ul. Mazowieckiego 13A (dawna Domagalskiego).

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4