Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 18 sierpnia - bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Radio Plus Radom /RADOM/Niepełnosprawni pochwalą się twórczością

Wiadomości z Radomia

Niepełnosprawni pochwalą się twórczością

20 listopad 2017 / Tekst

Po raz czwarty w Radomiu odbędzie się Festiwal Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych.

Niepełnosprawni pochwalą się twórczością
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Celem festiwalu jest zachęcenie organizacji pozarządowych do wymiany doświadczeń dotyczących twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych. Chodzi też o to, by osoby niepełnosprawne mogły zobaczyć, jak działają inne grupy czy stowarzyszenia, wymienić się doświadczeniami i pochwalić swoimi umiejętnościami. Festiwal ma również przypomnieć radomianom, że w mieście żyje wiele osób, które mimo swej niepełnosprawności chcą się rozwijać i pokazywać swoje pasje.

Uczestnicy zaprezentują się w czterech kategoriach:  taniec, piosenka, inne małe formy artystyczne (skecz, kabaret czy mini przedstawienie) oraz prace ręczne. Wstęp na Festiwal jest wolny. Każdy będzie mógł zapoznać się z propozycjami przygotowanymi przez uczestników imprezy.

Festiwal to nie tylko twórczość i pokazanie swoich talentów, ale również rywalizacja. W jury, któremu przewodniczył będzie prezydent Radomia Radosław Witkowski zasiądą m.in przedstawiciele radomskich mediów czy znawcy kultury i sztuki. - Obrady zawsze są burzliwe, a wybór laureatów - niezwykle trudny. - mówi Jarosław Szczepaniak z Centrum Organizacji Pozarządowych w Radomiu.

W tym roku na scenie Sali Koncertowej Urzędu Miejskiego w Radomiu zaprezentuje się w sumie 21 podmiotów. - Chcemy, aby osoby, które wezmą udział w Festiwalu miały poczucie tego, że jest to faktycznie bardzo duże wydarzenie. Podopieczni naszych organizacji, którzy biorą udział w Festiwalu przygotowują się od wielu tygodni, jeśli nie miesięcy. Występ na największej scenie w mieście to dla nich naprawdę duże wydarzenie. - podkreśla Jarosław Szczepaniak.

Festiwal Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych - Radom 2017 już w środę, 29 listopada w Sali Koncertowej Urzędu Miejskiego. Start o godz. 10:00.

O Festiwalu, przygotowaniach i o tym, co będziemy mogli zobaczyć w rozmowie z Weroniką Chochoł opowiedział Jarosław Szczepaniak:

 

 

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4